Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

A. Zananavičius: Europos vadovai turi pademonstruoti solidarumą su Baltarusijos visuomene

Sukurta 2020.09.22 / Atnaujinta 2020.09.22 19:09

Rugsėjo 22 dieną Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Ministrai parengė šią savaitę įvyksiantį Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą, kuriame bus aptarti bendrosios rinkos, pramonės politikos, skaitmenizacijos bei Europos Sąjungos (ES) išorės santykių klausimai.

Tarybos posėdžio metu A. Zananavičius paragino toliau gilinti ES bendrąją rinką, skirti ypatingą dėmesį Baltarusijoje vykstančioms represijoms, Aleksėjaus Navalno apnuodijimui Rusijoje.

„Europa privalo pademonstruoti solidarumą su Baltarusijos visuomene, pasmerkti represijas, reikalauti išlaisvinti per protestus sulaikytus kalinius“, - sakė A. Zananavičius. Pasak viceministro,  turi būti identifikuoti už A. Navalno nuodijimą atsakingi asmenys ir priimtos atitinkamos priemonės.Viceministras akcentavo, jog EVT turi pabrėžti branduolinio saugumo užtikrinimo aktualumą, o Baltarusijos valdžia, prieš paleisdama Astravo AE, privalo įgyvendinti saugumo ir aplinkosaugines rekomendacijas.

Taryboje buvo aptarta esama COVID-19 situacija ir galima tolesnė ES veiksmų koordinacija. Delegacijos pozityviai įvertino tolesnį tarpusavio bendradarbiavimą valdant pandemijos padarinius, kvietė tobulinti pagrindinius koordinavimo kriterijus.

Posėdyje aptartas derybų dėl ES-Jungtinės Karalystės ateities santykių klausimas. Ministrai išreiškė paramą ES vyriausiajam derybininkui Michel Barnier.

„Dabartinė padėtis derybose yra itin sunki. Artėjant pereinamojo laikotarpio pabaigai, derybų pusės turėtų išlikti konstruktyvios ir nepamiršti, kad bendras susitarimas išlieka pagrindinis mūsų tikslas, – teigė A. Zananavičius, – Mes tvirtai remiame vyriausiąjį derybininką M. Barnier ir derybų įgaliojimus, dėl kurių susitarėme dar vasario mėnesį“.

ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija pristatė esamą trišalių Tarybos, Komisijos ir Europos Parlamento derybų dėl 2021-2027 metų ES daugiametės finansinės programos ir Europos ekonomikos gaivinimo priemonės padėtį. Taip pat buvo supažindinta su teisinės valstybės padėtimi Lenkijoje ir Vengrijoje.