Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

Sukurta 2020.06.29 / Atnaujinta 2020.06.29 09:30
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai
   Ambasadoje Vašingtone įteikti apdovanojimai už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai

   Birželio 25 ir 26 dienomis Lietuvos ambasadoje Vašingtone (JAV) įteikti apdovanojimai už ypatingus nuopelnus puoselėjant lietuvybę užsienyje, skatinant užsienyje gyvenančių lietuvių įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą ir kuriant gerovę Lietuvoje. Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ medaliais apdovanoti Vašingtono lietuvių bendruomenės nariai Arvydas Barzdukas ir Leonardas Linas Orentas.

   Sveikindamas nusipelniusius Vašingtono lietuvių bendruomenės narius, Lietuvos ambasadorius Rolandas Kriščiūnas pabrėžė, kad savo darbais ir pasišventimu A. Barzdukas ir L. Orentas visiems rodo pavyzdį, kaip reikia mylėti savo šeimą, Tėvynę, branginti lietuviškas tradicijas, sąžiningai ir nuoširdžiai tarnauti kilniems tikslams.

   A. Barzdukas aktyviai prisidėjo ir iki šiol prisideda prie JAV lietuvių bendruomenės veiklos. Jo iniciatyva 1989 metais Vašingtone buvo įsteigta JAV lietuvių bendruomenės Visuomeninių reikalų tarybos raštinė, kurios veikla buvo ypač naudinga pristatant Lietuvos laisvės siekius bendraujant su JAV politikais. Raštinės įsteigimas Vašingtone buvo pirmasis institucinis žingsnis, siekiant Lietuvos nepriklausomybės palaikymo tarp JAV politikų ir administracijos atstovų.

   A. Barzdukas yra įvairių lietuviškų organizacijų ir renginių finansinis rėmėjas, savo asmenine veikla ugdo Amerikos lietuvių jaunimo ir visos diasporos iš Lietuvos pilietiškumą, remia vaikų globos namus Lietuvoje.

   L. Orentas yra aktyvus ilgametis „Neringos“ stovyklos narys, idėjų generatorius bei vienas iš vadovų. L. Orentas buvo 15-osios Šiaurės Amerikos lietuvių tautinių Šokių šventės Baltimorėje organizacinio komiteto pirmininkas – jo darbo, pastangų ir organizacinių gebėjimų dėka Šokių šventė buvo sėkmingai surengta ir sulaukė didžiulio populiarumo.

   L. Orentas nuo 1992 iki 1997 metų dirbo Lietuvos ambasadoje Vašingtone ir buvo atsakingas už JAV įmonių prekybinius ryšius ir investicijas į Lietuvą. Jis taip pat aktyviai dalyvauja Vašingtono lietuvių bendruomenės veikloje, yra šios bendruomenės Valdybos narys, buvęs pirmininkas.

   Siekiant įvertinti diasporos indėlį į lietuvybės puoselėjimą ir Lietuvos kūrimą, 2019 metais buvo įsteigtas Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimas – dviejų laipsnių garbės ženklas „Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“. Pirmuosius aukščiausius apdovanojimus – garbės ženklo Aukso Vyčius – ministras Linas Linkevičius įteikė prezidentui Valdui Adamkui, Pasaulio lietuvių bendruomenei, Vilniaus arkivyskupui metropolitui Gintarui Grušui, Lietuvos garbės konsului JAV Stanley Balzekui jaunesniajam ir Lietuvos vyskupų konferencijos delegatui užsienio lietuvių sielovadai, prelatui Edmundui Putrimui.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   image00024.jpeg

   Lapkričio 28 dieną vyko virtualus metinis Jungtinės Karalystės (JK) bendruomenių vadovų ir atstovų susitikimas, kurį devintą kartą organizavo Lietuvos ambasada JK.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   XX sale.jpg

   Lapkričio 9 – 10 dienomis Lietuva dalyvavo Visuotinės periodinės peržiūros (UPR) darbo grupės 36-os sesijos veikloje ir pateikė rekomendacijas aptariant situaciją žmogaus teisių srityje Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir Kroatijoje.

   Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
   IMG-20201017-WA0030.jpg

   Spalio 17 dieną Hurgadoje Lietuvos ambasada Egipte kartu su lietuvių bendruomene organizavo popietę, kurios metu vietos lietuviai pradėjo naujuosius mokslo metus šeštadieninėje lituanistinėje mokyklėlėje „Jūros arkliukai“.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   1.jpg

   Spalio 4 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse“ organizuojamas tarptautinis jaunųjų talentų konkursas. Konkurso tikslas – skatinti bendruomeniškumą tarp lietuvių kilmės vaikų ir paauglių iš įvairių pasaulio šalių, puoselėti lietuvių kalbą, motyvuoti vaikus bei paauglius kūrybinei veiklai, suteikti galimybę atskleisti talentus.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Spalio 1 dieną vyko lietuvių kalbos mokytojams Airijoje skirtas seminaras, kurio metu buvo pranešta apie stiprinamą lietuvių kalbos mokymą Airijoje.  Jau nuo kitų mokslo metų lietuvių kalba bus įtraukta į Airijos mokyklų mokymo programą kaip pasirenkama užsienio kalba bei įgaus tokį patį statusą, kaip ir kitos pasirenkamos užsienio kalbos, pavyzdžiui  - prancūzų, vokiečių, ispanų ar italų.

   Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   IMG_9321.jpg

   Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

   Dvišaliai santykiai »