Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ambasadorius G. Kazakevičius įteikė skiriamuosius raštus Suomijos prezidentui

Sukurta 2020.10.22 / Atnaujinta 2020.10.22 13:55
  Ambasadorius G. Kazakevičius įteikė skiriamuosius raštus Suomijos prezidentui

  Spalio 22 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius įteikė skiriamuosius raštus šalies prezidentui Sauli Niinistö.  Dėl esamų Covid-19 pandemijos aplinkybių, skiriamųjų raštų įteikimas vyko rašytine procedūra.

  Suomija yra artima regiono kaimynė ir patikima Lietuvos partnerė. Lietuvos ir Suomijos dvišaliai santykiai yra dinamiški ir pozityvūs, glaudžiai bendradarbiaujama Europos Sąjungos rėmuose, taip pat ir regioniniuose formatuose – pavyzdžiui, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuke (NB8), ypač ieškant sprendimų regionui svarbiais klausimais. Kitais metais minėsime Lietuvos ir Suomijos diplomatinių santykių šimtmetį bei jų atkūrimo trisdešimtmetį.

  Lietuva ir Suomija atkūrė oficialius diplomatinius santykius 1991 metų rugpjūčio 28 dieną. Giedrius Kazakevičius yra septintasis Lietuvos ambasadorius Suomijoje po Nepriklausomybės atkūrimo.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2020-11-19 Donelaitis 2.jpg

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius Helsinkyje dalyvavo „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugijos įkūrimo 30-mečio šventėje.

  Dvišaliai santykiai » Kultūros renginiai »
  DSC_9461.jpg

  Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_9247.jpg

  Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugpjūčio 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Suomijos kolega Pekka Haavisto. Susitikimo metu ministrai aptars aktualius Baltijos jūros regiono saugumo klausimus,  Lietuvos ir Suomijos dvišalių santykių raidą. Taip pat bus diskutuojama apie transatlantinio bendradarbiavimo perspektyvas, padėtį Baltarusijoje, aptariami tarptautinės dienotvarkės klausimai. Vizito Vilniuje metu P. Haavisto susitiks su Baltarusijos opozicijos atstovais.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_1347.jpg

  Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Christeriu Gustafu Michelssonu.

  Dvišaliai santykiai »

  Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »