Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje aptartas ES bendradarbiavimas su Turkija ir Rusija bei padėtis Lotynų Amerikos ir Karibų regione

Sukurta 2020.07.13 / Atnaujinta 2020.07.13 19:15

Liepos 13 dieną Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje ES ministrai aptarė ES santykius su Lotynų Amerikos ir Karibų šalims ir galimą ES pagalbą šiam regionui, taip pat vyko išsami diskusija apie ES santykių su Turkija bendradarbiavimo perspektyvas, kitas užsienio politikos aktualijas – situaciją Libijoje, Honkonge, Venesueloje, Artimųjų Rytų taikos procesą.

Briuselyje ES šalių atstovai neformaliai aptarė ES santykius su Rusija. Lietuvą URT atstovavusios Lietuvos Respublikos nuolatinės atstovės ES Jovitos Neliupšienės nuomone, nėra prielaidų keisti ES politiką Rusijos atžvilgiu, kol Rusija toliau tęsia agresyvią politiką Rytų kaimynystės šalyse ir kitose regionuose (Sirijoje, Libijoje, Vakarų  Balkanuose), vykdo sistemingą ir tiesioginę represinę politiką šalies viduje prieš žmogaus teisių gynėjus, žurnalistus ir pilietinę visuomenę.

„ES santykiai su Rusija ir toliau privalo būti grįsti 2016 metais sutartais penkiais principais, o sankcijos Rusijai turi būti tęsiamos kol nėra išnykusios prielaidos jų įvedimui“, – posėdžio metu teigė ambasadorė J. Neliupšienė.

Diskusijoje dėl Turkijos ministrai aptarė ES santykius su Turkija įvairiose srityse, tame tarpe sprendžiant migracijos ir saugumo politikos Viduržemio jūros regione klausimus. Lietuva išreiškė solidarumą su Kipro Respublika ir Graikija šioms valstybėms narėms patiriant suverenių teisių pažeidimus dėl Viduržemio jūros rytiniame regione Turkijos vykdomų gręžimo darbų ir paragino Turkiją gerbti tarptautinę teisę ir susilaikyti nuo bet kokių vienašališkų veiksmų, destabilizuojančių padėtį regione. Taip pat atsižvelgiant į ES-Turkijos įvairiapusiškus santykius, bendradarbiavimą NATO ir šalies geopolitinę svarbą regione, pasisakė už dialogo su Turkija plėtojimą ir bendradarbiavimą saugumo, migracijos, energetikos ir prekybos srityse.

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Spalio 21 dieną Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos, Užsienio reikalų, Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų ministeriijų siūlymui teikti paraišką Europos Sąjungos (ES) institucijoms Lietuvoje steigti Europos kibernetinio saugumo kompetencijų centrą.

Daugiašaliai santykiai »

Spalio 11 dieną Europos Sąjungos (ES) valstybėse narėse pradedamas taikyti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas (ES) 2019/452 bei ES tiesioginių užsienio investicijų tikrinimo sistema.

Daugiašaliai santykiai » Ekonominiai santykiai »

Spalio 12 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje, kuriame numatoma aptarti situaciją Baltarusijoje, ES santykius su Rusija, Lotynų Amerika ir Karibų šalimis, konfliktą Kalnų Karabache, Belgrado-Prištinos dialogą, situaciją Venesueloje ir Mozambike bei kitus aktualius užsienio politikos klausimus.

Daugiašaliai santykiai »
IMG_6901.jpg

Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

Dvišaliai santykiai »
Ministras L.Linkevičius su Latvijos URM.jpg

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Briuselyje (Belgijoje) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje daugiausia dėmesio skirta ES atsakui į įvykius  Baltarusijoje, aptarta situacija Libijoje ir Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga bei tartasi dėl partnerystės su Pietų kaimynystės regionu gilinimo.

Daugiašaliai santykiai »

Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje, kurioje bus aptariami naujausi įvykiai Baltarusijoje, žmogaus teisių padėtis Rusijoje, situacija ES pietų kaimynystėje, Libijoje, Libane, ES santykiai su Kinija, Turkija ir Afrikos Sąjunga.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »