Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Kazachstane aptarti dvišaliai santykiai transporto, logistikos ir žemės ūkio srityse

Sukurta 2017.07.28 / Atnaujinta 2017.07.28 14:19
  Kazachstane aptarti dvišaliai santykiai transporto, logistikos ir žemės ūkio srityse

  Liepos 27 dieną Lietuvos Respublikos ambasadorius Kazachstane Vytautas Naudužas ir transporto atašė Andrius Burba  su Kazachstano Respublikos vicepremjeru ir žemės ūkio ministru, Askaru Myrzahmetovu, aptarė šalių santykius žemės ūkio, transporto ir logistikos srityse.

  Ambasadorius V. Naudužas pakvietė Kazachstano vicepremjerą atvykti į Lietuvą pasisemti gerosios praktikos žemės ūkio, įskaitant ekologiškos, produkcijos klausimais, primindamas, kad Lietuvos gamintojų pieno ir mėsos produktai šiandien jau gerai žinomi pasaulyje, o Lietuvos bendrovės šioje srityje turi didelę patirtį.. Ambasadorius taip pat paragino Kazachstano verslo atstovus investuoti Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje, kurioje pagamintai produkcijai būtų suteikiamas įrašas „Made in EU“ (Pagaminta ES).

  Vicepremjeras A. Myrzahmetovas informavo Lietuvos atstovus apie baigtą suderinti Kazachstano, Rusijos ir Baltarusijos veterinarijos specialistų išvadą, kuri be apribojimų leistų per Klaipėdos jūrų uostą į Kazachstaną gabenti šaldytą žuvį ir paukštieną. Dokumentą viešai paskelbti planuojama kitą savaitę.  Jis ragino Lietuvos verslininkus dalintis turima patirtimi kuriant bendrus verslo projektus su Kazachstanu gyvulių veisimo centrų steigimo, gyvulių ir aliejinių kultūrų auginimo, naujos kartos trąšų panaudojimo ir kitose srityse, kuriose Kazachstanas būtų pasiruošęs  suteikti įvairių garantijų ir subsidijų. Vicepremjeras taip pat kalbėjo apie galimybes drauge su Lietuvos verslininkais bendradarbiauti Kinijos rinkoje.

  Rugpjūčio pabaigoje planuojama organizuoti platesnio formato susitikimą ekonominio bendradarbiavimo su Kazachstanu klausimais, į kurį būtų pakviesti suinteresuoti Kazachstano ir Lietuvos verslo atstovai.

  Naujienlaiškio prenumerata