Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai

Sukurta 2017.12.08 / Atnaujinta 2017.12.08 13:32
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai
   L. Linkevičius atidarė aukšto lygio konferenciją, skirtą ES ateičiai

   Šiandien užsienio reikalų ministras L. Linkevičius atidarė tarptautinę aukšto lygio konferenciją „Quo vadis, Europa?“.

   „Didžiuojamės būdami ES ir esame vieni didžiausių šios sąjungos optimistų ne tik dėl to, kad tai rodo visuomenės apklausos. Kalbos apie kelių greičių Europą turėtų paskatinti mus dar aktyviau veikti, įtraukti į procesus visuomenę, nes šioji dažnai menkai informuojama apie tai, kas vyksta ir kokią įtaką kiekvieno ES piliečio gyvenimui turės dabartiniai išbandymai, kuriuos patiria ES – tai migracija, terorizmas, Brexit, kiti iššūkiai“, – sakė L. Linkevičius.

   Savo kalboje ministras taip pat akcentavo, kad nuo Rusijos agresijos nukentėjusiai Ukrainai šiandien būtina padėti teikiant visokeriopą pagalbą, įskaitant reformų įgyvendinimą ir kovą su korupcija.

   „Būtent tokios ilgalaikės strateginės investicijų paramos planas yra Europos planas Ukrainai. Mūsų, visos ES patirtis Ukrainai labai reikalinga. Turime reaguoti greitai, nes laikas nėra mūsų sąjungininkas“, – sakė L. Linkevičius.

   Diskusijoms apie Europos Sąjungos ateitį skirtoje „Quo vadis, Europa?“ konferencijoje bus aptariamos naujausios iniciatyvos saugumo ir gynybos srityje – nuolatinis struktūrizuotas bendradarbiavimas ir Europos gynybos fondas, taip pat atsparumo stiprinimas ir visuomenės telkimas šiuolaikinių grėsmių kontekste.

   Konferencijoje pranešimus skaitys Estijos Europos reikalų ministras Matti Maasikas ir Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius, taip pat kalbės Lietuvos Seimo, Estijos, Prancūzijos ir Lietuvos Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijų, Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos išorės veiksmų tarnybos, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos, akademinės srities atstovai.

   Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamą renginį  galite stebėti tiesiogiai per TV kanalą LRT KULTŪRA ir internetu http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-kultura

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 26 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje.

   Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gruodžio 11 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Darbotvarkėje numatytas Irako klausimo bei pastarojo meto svarbiausių įvykių Artimųjų Rytų regione aptarimas, neformalus susitikimas su G5 Sahelio šalių (Burkina Faso, Čado, Malio, Mauritanijos ir Nigerio) užsienio reikalų ministrais. Taip pat, dalyvaujant Vystomojo bendradarbiavimo reikalų ministrams, bus kalbama apie Afriką ES-Afrikos Sąjungos viršūnių susitikimo kontekste. Vėliau, Vystomojo bendradarbiavimo ministrai diskutuos dėl prekybos ir investicijų įtakos vystymuisi.

   Europos Sąjunga »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius lapkričio 20 dieną Briuselyje dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus ruošiamasi gruodžio 14 dieną vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui. BRT posėdyje bus aptariama EVT darbotvarkė gynybos, socialiniais, švietimo, kultūros, migracijos ir ES išorės santykių klausimais. Be to, Tarybos metu vyks vieši debatai dėl prioritetinių 2018 metų ES teisėkūros iniciatyvų, remiantis spalio 24 dieną išplatinta Europos Komisijos darbo programa 2018 metams. Posėdyje bus pristatytas 2018 metų Europos semestro veiksmų planas, kuris įgalina efektyvesnį ekonominės politikos koordinavimą ir planavimą.

   Europos Sąjunga »

   Spalio 16 dieną Liuksemburge vyks Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdis, kurio darbotvarkėje numatyta aptarti Irano, Šiaurės Korėjos, Turkijos ir žmogaus teisių klausimus.

   Europos Sąjunga »
   Linkevicius su Timmermans.jpg

   Rugsėjo 30 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rygoje susitiko su Europos Komisijos pirmuoju viceprezidentu Frans Timmermans. Susitikimo metu aptartas ES ateities klausimas, bendradarbiavimas su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos politikos klausimai.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Europos Sąjunga »
   IMG_3300_.png

   Rugsėjo 29 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetinėje Rygos konferencijoje, kur pasisakė diskusijoje apie situaciją Ukrainoje ir jos ateitį.

   Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata