Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius JT Žmogaus teisių taryboje: Baltarusijoje tęsiasi sunkūs žmogaus teisių pažeidimai

Sukurta 2020.09.18 / Atnaujinta 2020.09.18 13:11
  L. Linkevičius JT Žmogaus teisių taryboje: Baltarusijoje tęsiasi sunkūs žmogaus teisių pažeidimai

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Ministras ragino tarptautinę bendruomenę bendrais ir ryžtingais veiksmais reaguoti į besitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

  L. Linkevičius taip pat pakvietė tarptautinę bendruomenę ištirti žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje ir paragino Baltarusijos vadovybę pilnai bendradarbiauti su visais JT mechanizmais žmogaus teisių klausimais, įskaitant JT specialiuosius pranešėjus.

  „Lietuva dar kartą ragina Baltarusiją surengti demokratiškus rinkimus, užtikrinti žmogaus teises ir nedelsiant nutraukti bet kokius antpuolius prieš taikius protestuotojus ir žurnalistus“, – pabrėžė L. Linkevičius.

  Klausimas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje Europos Sąjungos iniciatyva papildomai įtrauktas į Žmogus teisių tarybos 45-osios sesijos darbotvarkę, kurioje be skubių debatų taip pat bus priimta ir rezoliucija dėl besitęsiančių žmogaus teisių pažeidimų šalyje.

  Žmogaus teisių taryba yra JT žmogaus teisių apsaugos institucija, įsteigta JT Generalinės Asamblėjos 2006 metais. Pagrindinė jos funkcija – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti dėl jų rekomendacijas. Lietuva Taryboje iki šiol turi stebėtojos statusą, tačiau yra iškėlusi savo kandidatūrą tapti Žmogaus teisių tarybos nare 2022-2024 metų laikotarpiui.

  Ministro pasisakymo vaizdo įrašas pridedamas.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4287b336abc1da07889168fda20b5b27f3a4545201ede458aa323a0651976c18.jpg

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Ministerijos naujienos »

  Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

  Dvišaliai santykiai »
  nuotrauka.jpeg

  Spalio 1 dieną Lietuvos verslo konfederacija įteikė apdovanojimą „Verslo ambasadorius 2019” Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui.

  Atstovybių naujienos »
  JT pastato Ženevoje nuotrauka.png

  Spalio 1 dieną Lietuva dalyvavo Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 45-os sesijos interaktyviame dialoge su Vyriausiosios žmogaus teisių komisarės (VŽTK) pavaduotoja Nada Al-Nashif dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
  familyphoto_IMT_BMZ2020.jpg

  Rugsėjo 29 dieną viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo neformalioje ES Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

  Europos Sąjunga »

  Rugsėjo 28 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žurnalistų apsaugos draugų grupei kartu su Prancūzija ir Graikija pirmininkaujanti Lietuva išplatino bendrą grupės pirmininkų pareiškimą dėl žurnalistų saugumo ir spaudos laisvės situacijos Baltarusijoje. Prie šio pareiškimo iš viso prisijungė 51 JT šalių narė ir Europos Sąjunga.

  Daugiašaliai santykiai »