Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva stiprina strateginę partnerystę su Prancūzija

Sukurta 2018.02.02 / Atnaujinta 2018.02.02 09:01
  Lietuva stiprina strateginę partnerystę su Prancūzija

  Vasario 1 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ir Prancūzijos užsienio reikalų ministerijų politikos direktorių konsultacijos. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Nicolas de Riviere. Susitikimo metu aptarti aktualūs užsienio ir saugumo politikos klausimai, dvišalio bendradarbiavimo darbotvarkė.

  Diskusijų metu daug dėmesio skirta regioninio saugumo klausimams. A. Skaisgirytė padėkojo Prancūzijos pusei už 300 karių atvykimą į Lietuvą pagal NATO priešakinių pajėgų iniciatyvą.

  „Kiekvienas sąjungininkų karys Lietuvoje yra akivaizdus partnerių įsipareigojimo ginti mūsų šalį įrodymas“, – sakė politikos direktorė. Taip pat buvo aptarti tolimesni žingsniai stiprinant ir Europos Sąjungos pajėgumus gynybos srityje, ypač Lietuvos pasiūlytos idėjos dėl ES šalių kibernetinio saugumo.

  Diskutuojant Rytų Partnerystės tema sutarta, kad turi būti išlaikytas dėmesys Ukrainai ir jos vykdomoms reformoms, teikiama ne tik finansinė, bet ir ekspertinė pagalba. Sutarta dėl poreikio išlaikyti sankcijas Rusijai tol, kol nebus akivaizdžios pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus.

  Susitikimų metu aptarta ir dvišalė darbotvarkė – rengiamas pasirašyti Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės planas 2018-2022 metams. Balandžio mėnesį planuojamas trijų Baltijos valstybių prezidentų vizitas į Paryžių, kurio metu kartu su Prancūzijos Prezidentu E. Macronu bus iškilmingai paminėti Lietuvos valstybingumo atstatymo ir Latvijos bei Estijos valstybingumo sukūrimo šimtmečiai. Šia proga ketinama atidaryti bendrą Baltijos valstybių meno parodą prestižiniame Orsey muziejuje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20180920URM1467.JPG

  Rugsėjo 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kadenciją baigiančiu Prancūzijos Respublikos ambasadoriumi Philippe Jeantaud.

  Dvišaliai santykiai »
  tomas_razmus-14.JPG

  Rugpjūčio 23 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius susitiko su Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos  draugystės su Lietuva grupės pirmininku Vincent Rolland.

  Dvišaliai santykiai »
  Prancuzija4.jpg

  Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius liepos 14 dieną pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drianą Bastilijos dienos proga.

  Dvišaliai santykiai »
  5-Lionas.JPG

  Birželio 22-24 dienomis Prancūzijos Liono mieste surengtas kasmetinis Konsulinių dienų festivalis. Centrinėje Bellecour aikštėje įsikūrusiame Lietuvos stende, kurį parengė Lietuvos ambasada kartu su Lietuvos garbės konsulais, praeiviai buvo kviečiami susipažinti su mūsų šalies istorija, kultūra, turizmo galimybėmis bei netikėtais lietuviškos virtuvės gaminiais.

  Atstovybių naujienos »
  P1050280.JPG

  Birželio 13 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje lankėsi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos delegacija, lydima gausaus būrio Lietuvos žurnalistų.

  Ekonominiai santykiai »

  Atsakydamos į įtariamą cheminio ginklo ataką Sirijoje, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija pradėjo karinę operaciją Sirijoje, kuria siekiama sunaikinti Sirijos režimo cheminio ginklo pajėgumus.

  Kalbos, pareiškimai »

  Naujienlaiškio prenumerata