Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Artimiausi renginiai

Užsienio reikalų ministras susitiko su kampanijos „tai irgi smurtas“ iniciatoriais

Sukurta 2018.01.03 / Atnaujinta 2018.01.03 17:17
  Užsienio reikalų ministras susitiko su kampanijos „tai irgi smurtas“ iniciatoriais

  Šiandien, sausio 3 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su kampanijos „Tai irgi smurtas“ iniciatoriais, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir nevyriausybinių organizacijų atstovais.

  Remdamas naują kampaniją, ministras L. Linkevičius patikino, kad jis asmeniškai ir Lietuvos diplomatai imsis visų reikiamų priemonių skatinant ratifikuoti Europos Tarybos konvenciją dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo. Šią Konvenciją ministras Lietuvos vardu pasirašė 2013 metų birželį. Vėliau L. Linkevčius tapo tarptautinės kampanijos „HeForShe“ („Jis už ją“) ambasadoriumi Lietuvoje.

  2017 metų rudenį Lietuvos vyriausybė pavedė Užsienio reikalų ministerijai parengti reikiamus Konvencijai ratifikuoti dokumentus. Šiuo metu diplomatai derina kitų suinteresuotų Lietuvos institucijų pozicijas.

  Dėkodamas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai ir nevyriausybinėms organizacijoms už jų iniciatyvas kovoje su smurtu prieš moteris, ministras L. Linkevičius atkreipė dėmesį į svarbą viešai ir aktyviai pristatyti visuomenėje populiarių žmonių nuomonę. Pokalbyje akcentuota būtinybė kuo plačiau kalbėti apie visuomenėje įsigalėjusius negatyvius lyčių stereotipus ir vis dar dažną smurto prieš moteris pateisinimą, - privaloma šią problemą pripažinti visuose, net ir reprezentatyviuose, visuomenės sluoksniuose. L. Linkevičius pažadėjo prisidėti kviečiant garsias Lietuvos meno, sporto, politikos ir žiniasklaidos asmenybes prisijungti prie kampanijos, išsakyti savo asmeninį „ne“ smurtui prieš moteris visomis formomis, ne tik fiziniam, bet ir psichologiniam, seksualiniam, ekonominiam.

  Užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis kasmet pažymi Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną, lapkričio 25-ąją. Lietuva nuosekliai remia pasaulio valstybių pastangas panaikinti smurtą prieš moteris ir mergaites. Kovai su smurtu prieš moteris Lietuvos diplomatija skirs ypatingą dėmesį savo rinkimų kampanijoje dėl Lietuvos vietos Žmogaus teisių taryboje 2022-2024 metais.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  tomas razmus-3406.JPG

  Šį vakarą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastatas nušvis oranžine spalva – tokiu būdu jau trečius metus iš eilės Lietuvos diplomatai prisijungia prie tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ („Orange the World“).

  Ministerijos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata