Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą

Sukurta 2018.05.31 / Atnaujinta 2018.05.31 16:32
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą
   Viceministras D. Skusevičius: remiame gilesnį ES ir Armėnijos bendradarbiavimą

   Gegužės 31 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Armėnijos užsienio reikalų ministerijų konsultacijos, vadovaujamos Lietuvos užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus ir Armėnijos Respublikos užsienio reikalų viceministro Gareno Nazariano.

   „Lietuva – trečioji Europos Sąjungos valstybė narė, ratifikavusi ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimą. Šis Susitarimas žymi naują ES ir Armėnijos santykių etapą. Tikimės, kad jis suteiks naujų paskatų gilinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą, ypač europinių reformų srityje. Esame pasirengę pasidalinti savo patirtimi ir padėti Armėnijai įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus“, – konsultacijų metu teigė D. Skusevičius. Viceministras pakvietė Armėniją aktyviai dalyvauti įgyvendinant Rytų partnerystės politiką, tokiu būdu siekiant konkrečios naudos Armėnijos žmonėms ir prisidedant prie europinio identiteto stiprinimo regione. 

   Viceministrai taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, tarpusavio prekybą, sutarta stiprinti bendradarbiavimą švietimo, paramos demokratijai, pilietinės visuomenės plėtros, ES „Dvynių“ programos projektuose.

   ES-Armėnijos Visapusiškos ir tvarios partnerystės susitarimas buvo pasirašytas 2017 metų lapkričio 24 dieną Briuselyje ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimo metu. Šis susitarimas pakeis ankstesnį nuo 1999 metų ES ir Armėnijos santykius reglamentavusį Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą.

   2017 metais Lietuvos ir Armėnijos dvišalė prekybos apyvarta siekė 36.9 mln. EUR ir, palyginti su 2016 metais, padidėjo 56 proc. Armėnija – 60-oji Lietuvos prekybos partnerė.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   _DSC0959.JPG

   Gegužės 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanyaną ir visus Armėnijos žmones Respublikos dienos proga. Šiandien Armėnija mini pirmosios respublikos paskelbimo 101-ąsias metines.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanyaną su pakartotiniu paskyrimu į šias pareigas.

   Dvišaliai santykiai »

   Lapkričio 17-30 dienomis Lietuvos ambasada Armėnijoje dalyvavo Europos filmų festivalyje, kuris surengtaas Jerevano, Giumri ir Diližano miestuose.

   Atstovybių naujienos »
   Baltrusaitis Jr premija.jpg

   Spalio 23 dieną Nacionaliniame Armėnijos architektūros ir statybos universitete buvo įteikta antroji Jurgio Baltrušaičio jaunesniojo vardo premija. Ji įteikta architektūros magistrantūros studijų studentui Vardgesui Shahmenendyanui už darbą, skirtą Armėnijos Giumri miesto industrinio rajono renovacijai ir pritaikymui rekreacinėms reikmėms. Laureatas buvo išrinktas iš grupės magistrantų, šiuo metu studijuojančių universiteto architektūros ir statybos fakultete.

   Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
   5905_b.jpg

   Spalio 9 dieną Jerevane vykusios Frankofonijos viršūnių susitikimo ministrų konferencijos metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Armėnijos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Susitikimuose su Armėnijos premjeru Nikolu Pashinyanu, parlamento pirmininku Ara Babloyanu ir užsienio reikalų ministru Zohrabu Mnatsakanyanu buvo aptarti pastarojo meto pokyčiai Armėnijoje, šios šalies bendradarbiavimas su Europos Sąjunga, padėtis Pietų Kaukaze ir kitos aktualijos.

   Dvišaliai santykiai »
   _DSC0962.JPG

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugsėjo 21 dieną su Nepriklausomybės diena pasveikino Armėnijos užsienio reikalų ministrą Zohrabą Mnatsakanyaną.

   Dvišaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata