Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas

Santuokos sudarymas Egipte

Sukurta 2015.05.06

Vienintelė legali užsienio šalių piliečių ir Egipto Arabų Respublikos piliečių santuokos forma Egipte yra civilinė santuoka, sudaroma Teisingumo ministerijoje. Asmenys, pageidaujantys religinės santuokos ceremonijos, gali tokią surengti prieš/po civilinės santuokos įregistravimo, tačiau teisines pasekmes sukelia tik civilinė Egipto teisingumo ministerijoje sudaryta santuoka.

Taip pat įspėjame, kad vadinamoji tradicinė santuoka (arab. orfi arba urfi), kai santuokos sutartis pasirašoma tik advokato akivaizdoje, nėra laikoma oficiala santuoka nei pagal Egipto, nei pagal Lietuvos teisę. Ragintume griežtai vengti pasirašyti urfi santuokos sutartį.  

Žemiau pateikiama informacija yra tik orientacinio pobūdžio. Tikslią informaciją apie santuokos sudarymo procedūrą ir reikalingus dokumentus gali suteikti tik Egipto Teisingumo ministerija (Užsieniečių santuokų skyrius, 4 a.,), Lazoughly aikštė, Abdin, Kairas. Darbo dienos nuo šeštadienio iki trečiadienio nuo 9:00 iki 13:00 ir nuo 15:00 iki 17:00 val.; ketvirtadienį nuo 9:00 iki 13:00 val.)

Lietuvos Respublikos ambasada Kaire neatsako už žemiau pateikiamos informacijos tikslumą.

Lietuvos Respublikos piliečiams, norintiems sudaryti santuoką su Egipto Arabų Respublikos piliečiais Egipte, būtina turėti šiuos dokumentus:

 • Ambasados išduota pažyma apie asmens šeiminę padėtį. Tokioje pažymoje nurodoma asmens civilinė būklė (nevedęs(-usi); našlys(-ė); išsiskyręs(-usi). Lietuvoje nuolat gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai (-ės) dėl pažymos turi kreiptis į Civilinės metrikacijos skyrių (toliau-CMS) pagal savo gyvenamąją vietą. Pažymoje turi būti įrašytas sakinys, kad asmeniui nėra kliūčių sudaryti santuoką pagal galiojančius Lietuvos Respublikos teisės aktus. CMS išduotos pažymos nereikia nei versti į užsienio kalbą, nei legalizuoti. Ši pažyma turi būti pateikiama Lietuvos Respublikos ambasadai Egipte tam, kad jos pagrindu ambasada galėtų išduoti konsulinę pažymą apie asmens šeiminę padėtį. Ambasada pažymą išduoda anglų ir arabų kalbomis. Konsulinis mokestis už pažymos išdavimą yra 30 Eur. Pažyma parengiama per 1-2 darbo dienas.

  Taip pat atkreipiame dėmesį, kad Egipto Teisingumo ministerija priima tik Lietuvos Respublikos ambasados Egipte išduotas pažymas apie šeiminę padėtį.

  Išvykimą gyventi į Egiptą ar kitą ambasados akreditacijos valstybę ilgesniam nei 6 mėn. laikotarpiui deklaravę Lietuvos Respublikos piliečiai(-ės) dėl pažymos gali kreiptis tiesiogiai į Lietuvos Respublikos ambasadą Egipte. Pažymą parengiama per 7-10 dienų, konsulinis mokestis už pažymos išdavimą yra 30 Eur.
 • Pažyma apie asmens religiją. Egipto įstatymai leidžia tarprreligines santuokas, išskyrus atvejus, kai tuoktis pageidauja musulmonė moteris ir ne musulmonas vyras. Pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus, valstybinės institucijos negali išduoti jokių dokumentų, kuriuose būtų minima asmens religija. Dėl pažymos gavimo turite kreiptis į tą religinę bendruomenę, kuriai priklausote. Tokia pažyma privalo būti išversta į arabų kalbą (vertimas turi būti patvirtintas notaro Lietuvoje) ir legalizuota Lietuvos Respublikos ambasadoje Kaire.

  Asmuo taip pat gali rašyti pareiškimą savo vardu apie tai, kokiai religijai save priskiria. Tokį pareiškimą asmuo turi pasirašyti ambasadoje, konsulinio pareigūno akivaizdoje. Konsulinis pareigūnas paliudys asmens parašo tikrumą. Konsulinis mokestis už parašo tikrumo patvirtinimą yra 10 Eur. Pareiškimas turi būti parašytas arabų kalba.

  Turėdami abu minėtus dokumentus - Lietuvos Respublikos ambasados Egipte išduotą apžymą apie šeiminę padėtį ir dokumentą, patvirtinantį asmens religiją, - dėl jų legalizavimo turite kreiptis į Egipto Užsienio reikalų ministerijos legalizavimo skyrių ir dar kartą legalizuoti dokumentus.
 • Turėdami dvigubai legalizuotus dokumentus, galite kreiptis į Egipto Teisingumo ministeriją dėl santuokos registravimo.

Naujienlaiškio prenumerata