Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas

Jordanijoje

Sukurta 2015.05.06

Rekomendacijos dėl kelionių saugumo

Jordanijos Hašemitų Karalystė yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sudarytame valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše.  Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Atvykimas į Jordaniją, vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams reikalingi dokumentai:

 • pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po atvykimo į Jordaniją datos;
 • viza.

Lietuvos Respublikos piliečiams Jordanijos vizos yra būtinos. Turistiniais tikslais į Jordaniją atvykstantys Lietuvos Respublikos piliečiai vizą gali gauti kirsdami Jordanijos sieną (oro uoste). Viza suteikia teisę šalyje būti 30 dienų. Atkreipiame dėmesį, jog į Jordaniją atvykstant per Allenby/Karaliaus Husseino sienos kirtimo punktą, būtina turėti iš anksto Jordanijos ambasados išduotą vizą.

Asmenims, planuojantiems tos pačios kelionės metu aplankyti Jordaniją, Izraelį ir Palestiną, rekomenduotina turėti iš anksto Jordanijos ambasados išduotą vizą. Detalesnės informacijos Jordanijos vizų klausimais gali suteikti Lietuvai akredituota Jordanijos ambasada Nyderlanduose.

Dėl vizos galiojimo pratęsimo Lietuvos Respublikos piliečiai turi kreiptis į Jordanijos pasų ir imigracijos biurus. Viza gali būti pratęsiame daugiausiai 6 mėnesiams nuo atvykimo į šalį datos. Asmenys, kurie Jordanijoje lankėsi ilgiau nei leidžia jų turima viza, išvykdami iš Jordanijos gali susidurti su sunkumais, gali būti pareikalauta sumokėti baudą.

Ankstesnės kelionės į Izraelį. Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Jordaniją. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Jordanijos pasienio tarnybų pareigūnai.

Bendrieji elgesio patarimai

 • Absoliuti dauguma Jordanijos gyventojų yra musulmonai. Vietiniai papročiai ir tradicijos, iš religinių nuostatų kylančios elgesio normos turėtų būti gerbiamos. Rekomenduotina rengtis kukliai, ypač lankantis religiniuose objektuose, turguose, kaimiškose vietovėse. Moterims vertėtų rinktis rūbus, dengiančius kojas bent iki ir rankas iki alkūnių.
 • Alkoholio vartojimas viešose vietose (išskyrus licencijuotus restoranus) yra draudžiamas.
 • Narkotinių medžiagų turėjimas, vartojimas ar gabenimas yra laikomas sunkiu nusikaltimu, už kurį taikomos itin griežtos bausmės.
 • Griežtai draudžiama fotografuoti ambasadas, karinius objektus ir valstybinių institucijų pastatus.
 • Pagal galiojančius Jordanijos teisės aktus, Jordanijos pilietis gali uždrausti iš šalies išvykti savo sutuoktinei ir/ar vaikui net tuo atveju, kai sutuoktinė ir/ar vaikas yra tik Lietuvos Respublikos pilietis/-ė. Draudimą išvykti iš šalies gali panaikinti tik pats jį įvedęs Jordanijos pilietis arba teismas. Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos ambasada negali padėti atšaukiant tokį draudimą.  

Bendrieji sveikatos ir saugumo patarimai

 • Rekomenduotina susilaikyti nuo kelionių į pasienio su Sirija ir Iraku teritorijas, ypač atsargiai elgtis pasienio su Izraeliu teritorijoje, vengti kelionių į pabėgėlių iš Sirijos stovyklas.  
 • Dėl Jordanijos keliuose dažnai pasitaikančių eismo nelaimių vertėtų atsakingai rinktis keliavimo po šalį būdus ir transporto priemones. Keliaujant asmeniniu transportu vairuoti reikėtų ypač atsakingai, vengti kelionių tamsiu paros metu. Jordanijos teisės aktai numato, kad tuo atveju, kai eismo įvykio metu nukenčia pėstysis, kaltu visada laikomas įvykyje dalyvavusios transporto priemonės vairuotojas. Keliaujant autobusais rekomenduotina rinktis tik žinomas ir patikimas kelionių kompanijas. Dėl dažnai pasitaikančių seksualinio priekabiavimo ir išprievartavimo atvejų moterims patartina nekeliauti vienoms, ypač taksi, o pasirinkus šią transporto priemonę sėstis tik į galinę automobilio sėdynę.  
 • Prieš kelionę verta pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris, prireikus, padengtų gydymo Jordanijoje ir/ar repatriacijos išlaidas.
 • Maistui geriausia naudoti tik buteliuose parduodamą vandenį.
 • Su savimi visada reikėtų turėti paso kopiją.

Naujienlaiškio prenumerata