Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Dėl grįžimo į Lietuvos Respubliką

Sukurta 2020.04.06 / Atnaujinta 2020.04.06 11:36
  Dėl grįžimo į Lietuvos Respubliką

  Lietuvos Vyriausybės sprendimu, nuo š. m. balandžio 4 d., šeštadienio nakties (00.00 val.), bus draudžiama keleiviams vykti į Lietuvą lėktuvais bei keltais, išskyrus keltą Kylis–Klaipėda–Kylis, taip pat keltus, gavus vidaus reikalų ministro, ar jo įgalioto asmens leidimą, ir skrydžius, gavus atskirą Lietuvos transporto saugos administracijos leidimą, suderinus su susisiekimo bei užsienio reikalų ministrais. 

  Galimybės grįžti į Lietuvą per Minsko oro uostą tiek jungiamuoju skrydžiu į Vilnių, tiek atskiru skrydžiu į Minsko oro uostą ir toliau keliaujant antžeminiu keliu link Lietuvos sienos taip pat nelieka nuo 2020 m. balandžio 4 d. 00.00 val.

  Ribojimai nebus taikomi tik prekių judėjimui. Tai reiškia, kad keltais į Lietuvą galėtų atvykti krovininis transportas, lėktuvais – gabenamos siuntos.

  Vyriausybė dar paliko galimybes po šeštadienio atvykti į Lietuvą kelių transportu per sieną su Lenkija ir Latvija, tačiau tik dviejuose pasienio patikros punktuose: Kalvarija–Budzisko (tik jau esantiems Lenkijoje piliečiams) ir Saločiai–Grenstalė.

  Nepasinaudojusiems ar negalėjusiems pasinaudoti organizuotomis grįžimo galimybėmis šiuo metu užsienyje esantiems Lietuvos piliečiams primygtinai rekomenduojama likti buvimo šalyje iki karantino pabaigos, sekti vietos institucijų informaciją ir laikytis jų nurodymų. 

  Lietuvos atstovybės užsienyje ir toliau teiks konsulinę pagalbą nukentėjusiems nuo nelaimingo atsitikimo, nusikalstamos veikos ar ligos, pametus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ar pasibaigus jų galiojimo laikui.

  Primename, kad valstybės materialinė pagalba galima tik nukentėjus nuo nelaimingo atsitikimo, ligos ar nusikalstamų veikų ir tik tada, kai asmuo neturi galimybių gauti paramos iš kitų šaltinių. Gavęs materialinę pagalbą pilietis turi pasirašyti įsipareigojimą grąžinti ją valstybei.

  Atstovybės gali padėti piliečiui susisiekti su giminėmis, artimaisiais ir draugais, įstaigomis ir organizacijomis, kurioje pilietis dirba, atlieka praktiką ar studijuoja, perduoti piliečio materialinės pagalbos prašymus.

  Daugiau informacijos Lietuvos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

  Naujienlaiškio prenumerata