Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

Sukurta 2018.10.29 / Atnaujinta 2018.10.29 11:11
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos
   Hurgadoje vyko Lietuvių dienos

   Spalio 25-26 dienomis Hurgadoje lietuvių bendruomenė kartu su Lietuvos ambasada Egipte ir Nacionaliniu M. K. Čiurlionio muziejumi surengė Lietuvos dienas.

   Atidarydamas šventę Lietuvos ambasadorius Arvydas Daunoravičius pažymėjo suprantantis, jog tūkstantmečio istorija ir šimtą metų gyvuojančia valstybe Lietuva egiptiečių nenustebins, tačiau tai pabandys padaryti žmonių sugebėjimais, tradicijomis ir kultūra. Jis padėkojo Hurgados miestui, svetingai priimančiam turistus iš Lietuvos.

   Šventėje dalyvavęs Raudonosios jūros gubernatorius Ahmedas Abdala, dėkodamas už kvietimą į renginį pastebėjo, kad egiptiečiai jaučia simpatijas Lietuvai ir jos žmonėms.

   Hurgadiečiai ir kurorto svečiai klausėsi M. K. Čiurlionio kūrinių, galėjo grožėtis net trimis lietuviškomis parodomis: Mariaus Jovaišos „Neregėta Lietuva“, lietuvių klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslų reprodukcijomis ir Hurgadoje gyvenančios Jolitos Majauskienės popieriaus karpiniais. Žiūrovus taip pat džiugino Londono lietuvių folkloro ansamblio „Saduto“ atliekamos lietuviškos dainos ir šokiai, o Kultūros centre buvo surengta nedidelė lietuviška mugė.

   Šventės dalyviai sveikino Lietuvą, mininčią savo šimtąsias metines, ir džiaugsmingai pažymėjo, kad tokio mastelio lietuviškos šventės Hurgada dar nebuvo mačiusi.

   Naujienlaiškio prenumerata