Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2019.04.04 / Atnaujinta 2019.04.04 17:17
    Kaire pristatytos Lietuvos ir Egipto verslo bendradarbiavimo galimybės

    Balandžio 3 dieną Egipto verslininkų asociacijoje (Egyptian Businessmen‘s Association, EBA) Kaire įvyko asociacijos nariams skirtas renginys „Baltijos diena“. Renginį suorganizavo EBA kartu su trijų Baltijos valstybių (BV) ambasadomis. Renginyje dalyvavo BV ambasadoriai, EBA valdybos narys ir Smulkių bei vidutinių įmonių komiteto pirmininkas Hassan El Shafie, EBA Eksporto komiteto pirmininkas Mostafa El Naggari, įvairių EBA komitetų nariai ir kiti EBA priklausančių Egipto įmonių vadovai.  

    Renginio metu Lietuvos Respublikos ambasadorius Egipto Arabų Respublikoje Arvydas Daunoravičius ir ambasados ministras patarėjas Rimvydas Kriukelis perskaitė pranešimą apie Lietuvos ekonomiką, prioritetinius sparčiai augančius tradicinius ir inovatyvatyvius verslo sektorius, apžvelgė Lietuvos ir Egipto prekybos dinamiką per pastarąjį dešimtmetį, pasiūlė dvišalės prekybos ir investicijų plėtros būdus bei priemones. EBA Pramonės ir mokslinių tyrimų komiteto narys Ahmed Mounir Ezz Eldin, jau daug metų bendradarbiaujantis su Lietuvos įmonėmis, pasidalijo asmenine verslo Lietuvoje patirtimi, supažindino su Klaipėdos uosto, konteinerinio traukinio „Viking Train“ galimybėmis bei skatino Egipto įmones aktyviau ieškoti verslo galimybių Lietuvoje ir kitose BV bei pasinaudoti išvystyta Lietuvos transporto bei logistine infrastruktūra.  

    EBA vadovai ir kiti renginio dalyviai atkreipė dėmesį, kad, nors bendradarbiavimo su BV potencialas yra didelis ir svarbus abiem pusėms, tačiau jis nėra išnaudojamas, nes Egipto verslui dažnai trūksta informacijos, neretai problema tampa ir dideli transporto kaštai.  Hassan El Shafie nuomone, būtina suintensyvinti tiesioginį Egipto ir Baltijos valstybių asocijuotų verslo struktūrų ir B2B bendradarbiavimą. EBA planuoja organizuoti verslo misiją į visas tris Baltijos valstybes, o ateityje labai svarbu yra organizuoti abipusius verslo delegacijų vizitus, kad verslo atstovai galėtų susipažinti su verslo ypatumais, užmegztų naujus kontaktus, išsiaiškintų galimas rizikas bei būdus joms išvengti. Taip pat EBA labai domina BV patirtis smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo srityje.

    Naujienlaiškio prenumerata