Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI

Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT

plačiau »

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas

Lietuviškos Kalėdos Egipte

Sukurta 2017.12.12 / Atnaujinta 2017.12.12 13:35
   Lietuviškos Kalėdos Egipte
   Lietuviškos Kalėdos Egipte
   Lietuviškos Kalėdos Egipte
   Lietuviškos Kalėdos Egipte
   Lietuviškos Kalėdos Egipte

   Gruodžio 9 d. Lietuvos ambasada pakvietė Egipte gyvenančius lietuvius į Kalėdų šventę Hurgadoje.

   Susirinkusiuosius su artėjančiomis šventėmis pasveikino Egipte reziduojantis Lietuvos Respublikos ambasadorius Arvydas Daunoravičius. Ambasadorius susirinkusiems lietuviams ir jų šeimų nariams linkėjo santarvės, ramybės ir šv. Kalėdų džiaugsmo. Ambasadorius pasidžiaugė, kad 2017 metai vietos lietuviams buvo neeiliniai: iniciatyvūs tautiečiai šiemet Hurgadoje įkūrė lietuvių bendruomenės centrą, o ateinantiems metams taip pat brandinami ambicingi planai – 2018 metų rudenį organizuojamos „Lietuvos dienos“, mąstoma apie kitus kultūrinius bei švietimo projektus.

   Prie šventės organizavimo svariai prisidėjo lietuvių bendruomenė ir lituanistinė mokyklėlė „Jūros arkliukai“. Jos mokinukai šventinės pamokėlės metu gamino naujametines aplikacijas.

   Jau tradicine tapusioje kalėdinėje šventėje gausiai dalyvavusius vaikus aplankė Kalėdų Senelis, kuris į Egiptą atvyko net iš tolimosios Lietuvos. Negana to, jis su savimi į Egiptą atsivežė ir lietuvišką žiemą – Hurgadoje snigo! Vaikai su tėveliais, vadovaujami Kalėdų Senelio, dainavo lietuviškas dainas ir ėjo ratelius. Vėliau Kalėdų Senelis vaikus apdovanojo nuostabiomis kalėdinėmis dovanėlėmis.

   Šiuo metu Egipte gyvena ir dirba keli šimtai lietuvių, o gausiausia bendruomenė susibūrusi Hurgadoje.

   Nuotraukų autorius – Mohamed Khalil.

   Naujienlaiškio prenumerata