Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA EGIPTO ARABŲ RESPUBLIKOJE, JORDANIJOS HAŠIMITŲ KARALYSTEI, LIBANO RESPUBLIKAI, KUVEITO VALSTYBEI, JUNGTINIAMS ARABŲ EMYRATAMS, SAUDO ARABIJOS KARALYSTEI, KATARO VALSTYBEI IR ARABŲ LYGAI

Adresas: 23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor, Zamalek, Cairo, ARAB REPUBLIC OF EGYPT

plačiau »

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas

Lietuvos ir Egipto politinėse konsultacijose aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai

Sukurta 2017.01.19 / Atnaujinta 2017.01.19 14:51
  Lietuvos ir Egipto politinėse konsultacijose aptarti dvišalio bendradarbiavimo klausimai

  Kaire sausio 17 dieną vykusiose Lietuvos ir Egipto politinės konsultacijose užsienio reikalų viceministras Neris Germanas su Egipto užsienio reikalų ministro pavaduotoju Europos reikalams Ihabu Nasru aptarė dvišalio bendradarbiavimo bei aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  N. Germanas akcentavo poreikį skatinti aktyvesnį šalių ekonominį ir kultūrinį bendradarbiavimą, geriau išnaudoti dvišalės prekybos ir investicijų galimybes.

  Keičiantis nuomonėmis apie saugumo padėtį Šiaurės Afrikos ir Vidurio Rytų regione, N. Germanas pažymėjo, kad „Egiptas vaidina svarbų vaidmenį kovojant su terorizmu, sprendžiant nelegalios migracijos ir pabėgėlių iš Sirijos klausimus“.

  I. Nasras pabrėžė, kad istoriškai Europos Sąjungos valstybės ir pati ES yra svarbiausi Egipto partneriai. Pasak jo, būtina kartu spręsti dėl sudėtingos saugumo ir ekonominės padėties regione kylančias terorizmo, pabėgėlių, nelegalios migracijos ir kitas problemas. Susitikimo dalyviai akcentavo, kad iš esmės jau sutarus dėl Europos Sąjungos ir Egipto partnerystės prioritetų, atsiveria naujos galimybės ir tolesnei dvišalių santykių plėtrai.

  Abi pusės sutarė tęsti reguliarias dvišales konsultacijas, aktyviau bendradarbiauti įvairiose, ypač ekonomikos ir kultūros, srityse.

  Naujienlaiškio prenumerata