Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Australijoje įvyko virtuali verslo konferencija, skirta Lietuvos įmonėms, norinčioms plėtoti verslą šioje šalyje

Sukurta 2022.10.26 / Atnaujinta 2022.10.26 15:03

Spalio 25 dieną Lietuvos ambasados Australijoje iniciatyva įvyko virtuali verslo konferencija „Doing business Down Under: discover Australia”, kurioje dalyvavo įmonės iš Lietuvos, norinčios plėtoti verslą Australijoje.

„Australijos durys plačiai atvertos Lietuvai, veikia Lietuvos ambasada, kuri kviečia Lietuvos verslą nepabijoti didesnių geografinių atstumų ir atrasti naujas verslo galimybes šiame vis dar mūsų šaliai nelabai pažįstamame žemyne“, – sveikindamas susirinkusiuosius sakė Lietuvos ambasadorius Australijoje Darius Degutis. Ambasadorius taip pat pasidžiaugė, kad pirmąją Lietuvos ambasadą Australijoje šių metų vasario mėnesį, vizito Australijoje metu, oficialiai atidarė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno teigimu, Lietuva su Australija yra bendramintės ir yra daug potencialo dvišaliam bendradarbiavimui plėtoti. Viceministro teigimu tikimasi, kad ekonominis bendradarbiavimas ypač išaugs Vilniuje atstovybę atidarius Australijos prekybos ir investicijų agentūrai. Lietuva taip pat palaiko Europos Sąjungos ir Australijos laisvosios prekybos sutarties pasirašymą. Neabejotinai dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties tarp Australijos ir Lietuvos pasirašymas prisidėtų prie dvišalio ekonominio bendradarbiavimo augimo.

Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė pasidžiaugė, kad Australijos ir Lietuvos prekybos apyvarta 2022 metais palyginus su 2021 metais išaugo daugiau nei 100 proc. Lietuvai Australija yra prioritetinė rinka ir tikimasi, kad bus galimybė sustiprinti bendradarbiavimą taip pat ir turizmo srityje.

Susitikime taip pat dalyvavo ir pranešimus skaitė bei savo patirtimi dalinosi Australijos prekybos ir investicijų agentūros „Austrade“ generalinis vadybininkas Peter Horn, „Heston Aviation“ partneris Jonas Butautis, RMIT Universiteto Kibernetinio saugumo ir tyrimų centro vadovas, profesorius Matthew Warren, „Teltonika Australia“ vadovas Kęstutis Grauslys. Susirinkusius taip pat pasveikino Australijos užsienio reikalų ir prekybos departamento Europos politinio skyriaus vadovė Jane M. Hardy.