Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSTLithu1.jpg

Kovo 4-6 dienomis užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas lankėsi Japonijoje. Viceministras dalyvavo Lietuvos ir JAV ambasadų Tokijuje organizuotoje diskusijoje, skirtoje pasirengimui Vašingtone įvyksiančiam NATO vadovų susitikimui bei Aljanso bendradarbiavimui su partneriais Indijos ir Ramiojo vandenynų regione („Vilnius to Washington: Commitments and Ambitions for NATO at 75 and the Indo-Pacific Partnership“).

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Ministerijos naujienos »
Photos by Ministry of Foreign Affairs of Japan.jpg

2024 m. kovo 4 d. Tokijuje įvyko 4-osios Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Japonijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose dalyvavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, Japonijos parlamentinis užsienio reikalų viceministras Yoichi Fukazawa, Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Andris Pelšs ir Estijos užsienio reikalų ministerijos sekretorė politiniams klausimams Kyllike Sillaste-Elling. 

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai »
G Landsbergis Raisina Dialogue konferencijoje (1).jpeg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vasario 22 dieną dalyvavo „Raisina Dialogue“ konferencijos diskusijoje apie tvarų rizikos mažinimą ir naują Šiaurės-Pietų partnerystę.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
G Landsbergis su Nepalo UR ministru (2).jpeg

Vasario 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis saugumo konferencijos „Raisina Dialogue“ paraštėse susitiko su kolega Nepalo ministru Narayan Prakash Saud.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
raisina.png

Lietuvos diplomatijos vadovas Gabrielius Landsbergis vyksta į Naująjį Delį dalyvauti vasario 21–23 dienomis rengiamoje aukšto lygio saugumo konferencijoje „Raisina Dialogue“.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Šiandien ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono ministrų forume. Kviečiame stebėti Lietuvos diplomatijos vadovo pasisakymą  Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos šalių asociacijos ASEAN užsienio reikalų ministrų susitikime.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla »
Ministras ES Indijos Ramiojo vandnynų regiono forume (7).jpg

Vasario 1-2 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume. Ministras diskusijoje apie geopolitinius ir saugumo iššūkius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione teigė, kad, siekdami sumažinti strateginę priklausomybę ir ištaisyti prekybos disbalansą, neturime kito pasirinkimo, kaip tik skatinti tiekimo grandinių diversifikaciją ir didinti ekonominį atsparumą.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla »
2024 01 31 anonsinis.png

Vasario 1-2 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaus Briuselyje vyksiančiame Europos Sąjungos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono užsienio reikalų ministrų forume. Ministras pasisakys diskusijoje apie geopolitinius ir saugumo iššūkius Indijos ir Ramiojo vandenynų regione. Susitikimo paraštėse numatyti ministro susitikimai su kolegomis iš Filipinų, Malaizijos, Bangladešo ir Australijos.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
cover.jpg

Vasario 1 dieną Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (VU TSPMI) vyks virtuali diskusija  „Charting the Path to a Democratic Future: Reflecting on Three Years since the Myanmar Military Coup“, kurios metu bus aptariami pokyčiai Mianmare praėjus trejiems metams po karinio perversmo, iššūkiai, su kuriais susiduria demokratinių jėgų opozicija, siekdama nuversti karinę chuntą, demokratinės ir federacinės santvarkos perspektyvos bei tarptautinės bendruomenės vaidmuo.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu »
F_iyNQKbwAAL_UA.jpg

Lapkričio 22–23 dienomis Naujajame Delyje, Indijoje, vyko antroji Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) ir Indijos verslo konklava. Vienoje iš sesijų viceministras Egidijus Meilūnas skaitė pranešimą apie naująsias technologijas, akcentuodamas Lietuvos sumaniosios specializacijos prioritetus, pažangą gyvybės mokslų, lazerių ir IRT sektoriuose. Pažymėjo siekį vystyti puslaidininkių pramonę, pabrėždamas jau esamas Lietuvos ir Indijos verslo partnerystes.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai »
F_cp6FZXUAAiiwV.jpg

Lapkričio 21 dieną Naujajame Delyje įvyko devintosios Lietuvos ir Indijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas ir Indijos išorės reikalų Vakarų reikalų sekretorius Sanjay Verma.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai »
Susitikimas su Indonezijos Užsienio reikalų ministre (1).jpeg

Pirmadienį, spalio 30 dieną, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Lietuvos verslo delegacija lankosi Indonezijoje, kur susitiko su užsienio reikalų ministre Retno Marsudi.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
LR ambasados Singapūre atidarymas (6).jpg

Užsienio reikalų ministras darbo vizito metu oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Singapūre. G. Landsbergis sveikinimo kalboje teigė, kad Lietuvos atstovybės atidarymas – tai dar vienų vartų atvėrimas į Pietryčių Aziją, kuris skatins ekonomikos plėtrą ir inovacijas tarp valstybių.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
G Landsbergis su Singapūro UR ministru (1).jpeg

Spalio 27 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankosi Singapūre, kur susitiko su kolega – užsienio reikalų ministru Vivian Balakrishnan. G. Landsbergis teigė, kad tiek ES, tiek Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono valstybės turi bendrą interesą – užtikrinti, kad taisyklėmis pagrįsta tarptautinė tvarka išliktų atspari ir pajėgi atlaikyti geopolitinius ir ekonominius sukrėtimus.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
Daugiau naujienų