Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Briuselyje – atviri J. Ohmano liudijimai iš karo lauko Ukrainoje

Sukurta 2022.11.08 / Atnaujinta 2022.11.08 13:32
   Briuselyje – atviri J. Ohmano liudijimai iš karo lauko Ukrainoje
   Briuselyje – atviri J. Ohmano liudijimai iš karo lauko Ukrainoje
   Briuselyje – atviri J. Ohmano liudijimai iš karo lauko Ukrainoje

   Lapkričio 7 dieną Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje (ES) nevyriausybinės organizacijos (NVO) „Blue/Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas (Jonas Axel Öhman) pristatė nuolatinės paramos Ukrainai svarbą, savo organizacijos veiklą ir dalyvavo atviroje diskusijoje kartu su ES šalių diplomatais bei Belgijos lietuvių bendruomenės atstovais.

   J. Ohmanas atstovybėje susirinkusiems svečiams išsamiai papasakojo apie jau nuo 2014 metų Ukrainoje besitęsiančią Rusijos agresiją ir Ukrainos karinių pajėgų tobulėjimą visus pastaruosius 8 metus, didžiausią dėmesį skirdamas vasario 24 dieną prasidėjusiai brutaliai invazijai ir jos atrėmimą. NVO „Blue/Yellow“ vadovas akcentavo kuo svarbi nuolatinė parama Ukrainos gynybai ne letalinėmis priemonėmis, ją perduodant tiesiai fronte veikiančioms karinėms struktūroms, kurios efektyviai panaudoją kiekvieną skiriamos paramos elementą.

   „Lietuva buvo ir bus viena aktyviausių valstybių narių, išlaikančių ES dėmesį Ukrainai, dirbančių dėl tolesnės makrofinansinės paramos, griežtinančių mūsų sankcijas, siekiančių Rusijos tarptautinės atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus ir skatinančių Ukrainos integraciją į ES bei ilgalaikį atstatymą. Ant kortos pastatyta ne tik parama Ukrainai, bet ir mūsų bendra atsakomybė už tarptautinės demokratinės tvarkos išsaugojimą. Turime nepasiduoti nuovargiui, nes mūsų laukia ilga kova su Rusijos agresija ir teroru“, – renginio pradžioje sakė ambasadorius Arnoldas Pranckevičius.

   Po pristatymo sekusios atviros diskusijos metu atstovybėje susirinkę svečiai galėjo užduoti klausimus J. Ohmanui, išsiaiškinti kaip veikia „Blue/Yellow“ organizacija, kaip tiesiogiai bendradarbiaujama su įvairiausiomis Ukrainos struktūromis teikiant paramą. J. Ohmanas taip pat pasidalino jaudinančiais pasakojimais iš fronto, tikromis ir didvyriškomis kasdienių mūšių istorijomis.

   NVO „Blue/Yellow“ vadovas J. Ohmanas į Briuselį atvyko atsiimti Europos Parlamento Europos piliečio apdovanojimo. Vilniuje įsikūrusi organizacija „Blue/Yellow“ nuo 2014-ųjų remia Ukrainos ginkluotą pasipriešinimą – šalies karius ir savanorius, jiems siųsdama ne letalinės paskirties priemones.