Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasados kvietė verslininkus plėtoti eksportą į Vakarų Balkanus

Sukurta 2021.04.21 / Atnaujinta 2021.04.21 17:51
   Lietuvos ambasados kvietė verslininkus plėtoti eksportą į Vakarų Balkanus
   Lietuvos ambasados kvietė verslininkus plėtoti eksportą į Vakarų Balkanus

   Balandžio 20 dieną Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Lietuvos ambasadomis Graikijoje, Kroatijoje ir Vengrijoje, bei su verslo paramos tinklo „Enterprise Europe Network“ partneriais – Serbijos prekybos ir pramonės rūmais, Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga ir Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais – surengė nuotolinį susitikimą „Balkanų rinka: verslo specifika ir galimybės“.

   Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius Almantas Danilevičius, Seimo tarpparlamentinių ryšių su Vakarų Balkanų šalimis grupės pirmininkė Laima Andrikienė bei Lietuvos ambasadoriai Kroatijoje Jūratė Raguckienė, Vengrijoje Vytautas Pinkus ir Graikijoje Rolandas Kačinskas.

   Renginyje daugiau kaip 60 įvairių Lietuvos verslo sektorių atstovų susipažino su Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Kosovo, Serbijos ir Šiaurės Makedonijos rinkomis. Verslininkus su šešių Vakarų Balkanų valstybėmis supažindino Lietuvos ambasadoriai bei atstovybėse su ekonominiais klausimais dirbantys diplomatai.

   Jie papasakojo apie dabartinę Vakarų Balkanų šalių ekonominę padėtį, ūkio raidos perspektyvas bei galimas Lietuvos verslo bendradarbiavimo su šiomis valstybėmis kryptis, taip pat ragino verslininkus vystyti eksportą į Vakarų Balkanus.

   Ambasadoriai džiaugėsi pirmu tokio pobūdžio renginiu, dideliu Lietuvos verslo susidomėjimu bei užmegztu bendradarbiavimu su Vakarų Balkanų šalių verslo atstovais. Atstovybių vadovų teigimu, įvykusi nuotolinė vaizdo konferencija suteiks postūmį dvišaliams verslininkų kontaktams ir leis tikėtis rezultatų ateityje.

   Susitikimo metu buvo pasirašyti Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendradarbiavimo susitarimai su Serbijos prekybos ir pramonės rūmais ir Albanijos prekybos ir pramonės rūmų sąjunga. Artimiausiu metu planuojama pasirašyti susitarimo memorandumą ir su Šiaurės Makedonijos ekonomikos rūmais

   Planuojama abipusius verslo kontaktų renginius rengti ir ateityje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   US-LT.jpg

   Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės departamento ekonomikos ir verslo biuro vadovu Matt Murray.

   Ministerijos naujienos »
   ALBC 1.jpg

   Rugsėjo 23 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčia Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija. Delegaciją sudarė vienuolika JAV kompanijų, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje bei atstovaujančių JAV gynybos, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, inžinerinių technologijų, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   DSC_5545.jpg

   Birželio 25 dieną pirmajame naujos sudėties Lietuvos Respublikos (LR) Vyriausybės komisijos – Ekonominės diplomatijos tarybos (EDT) nuotoliniame posėdyje buvo pristatyta Užsienio reikalų ministerijos inicijuota ir penkių ministrų pasirašyta deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   DSC_5542.JPG

   Birželio 25 dieną vykstančiame Ekonominės diplomatijos tarybos posėdyje paskelbta Deklaracija dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo ekonominės diplomatijos srityje ir Ekonominės diplomatijos komandos – „Team Lithuania“ sukūrimo.

   Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
   DSC_4498.jpg

   Kovo 16 dieną vyko virtualios Lietuvos ir Izraelio ekonominės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai eksporto ir investicijų skatinimo klausimai bei tarptautinio mokslinio bendradarbiavimo galimybės.

   Dvišaliai santykiai »

   Vasario 22 dieną Briuselyje (Belgijoje) užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Švedijos kolege Anna Linde priminė, kad Lietuva artimiausiu metu tikisi teigiamo Švedijos vyriausybės sprendimo, išduodant leidimą pradėti Baltijos jūros dugno tyrimo darbus, reikalingus Lietuvos-Lenkijos povandeninės elektros jungties „Harmony Link“ projekto darbų pradžiai.

   Užsienio reikalų ministro veikla »