Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
DSC_5647.jpg

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Pietų Australijos generaliniu pareigūnu Europai David Ridgway.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Ekonominiai santykiai »
Random 8.jpg

Gruodžio 1 dieną į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados Lietuvoje atstovas. Jam įteikta nota, skelbianti vieną Rusijos ambasados darbuotoją nepageidaujamu asmeniu (PNG – persona non grata) Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu. Rusijos ambasados darbuotojui nurodyta išvykti iš Lietuvos per penkias dienas.

Ministerijos naujienos » Kalbos, pareiškimai »
DSC_4697.jpg

Lapkričio 30 dieną Vilniuje surengtas Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) Užsienio reikalų ministerijų Rytų kaimynystės politikos direktorių konsultacijos. Susitikime aptartos geopolitinės Rusijos karo prieš Ukrainą pasekmės, poveikis saugumo situacijai, taip pat paramos Ukrainai tęstinumo klausimas, demokratinių reformų perspektyva Rytų partnerystės šalyse bei situacija Vidurio Azijos regione.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Foto1.jpg

Lapkričio 29 dieną Vilniuje įvyko Lietuvos ir Kirgizijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos. Delegacijoms vadovavo užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas ir Kirgizijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aibekas Moldogazijevas.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Foto 1.jpg

Lapkričio 29 dieną Užsienio reikalų ministerijoje posėdžiavusi tarpinstitucinė komisija, vadovaujama užsienio reikalų viceministrės Jovitos Neliupšienės, aptarė svarbiausius darbus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Ministerijos naujienos »
Konkursas.jpg

Lapkričio 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje apdovanoti magistro darbų konkurso „Geriausi magistro darbai Europos Sąjungos politikos formavimo ir įgyvendinimo tematika“ nugalėtojai.

Ministerijos naujienos »

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Pakistane teikti. Lėšos bus pervedamos Tarptautinei Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijai.

Ministerijos naujienos » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
Norvegijaa (8).jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio ministras Gabrielius Landsbergis ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
20221125_130955.jpg

Lapkričio 25 dieną užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė Briuselyje, Belgijoje, dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje prekybos klausimais, kuriame buvo aptarta Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reforma, ES ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prekybos santykiai, ES parama Ukrainai prekybos priemonėmis ir ES laisvosios prekybos susitarimų darbotvarkė.

Ministerijos naujienos »
316854566_1776026699464202_5859420574633266756_n.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankėsi Ukrainoje. Kyjive viceministrė kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos, susitiko su Ukrainos pirmąja ponia Olena Zelenska ir kalbėjosi apie artimiausius planus, išgyventi žiemą, bei tolimesnę, neišvengiamai europinę, Ukrainos ateitį.

Situacija Ukrainoje » Ministerijos naujienos »
Jovita Neliupšienė Ukrainoje.jpg

Lapkričio 22–24 dienomis užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė lankosi Ukrainoje. Viceministrė atvyko į Kyjivą kartu su Europos šalių moterų delegacija iš Austrijos, Kroatijos, Latvijos, Lichtenšteino, Rumunijos ir Vokietijos išreikšti solidarumo su Ukraina ir jos žmonėmis, nuo 2014 metų narsiai kovojančiais prieš Rusijos agresiją.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25361.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Moldovos gynybos ministru Anatolie Nosatîi. Susitikimo metu buvo aptarta solidari parama Ukrainai, kovojančiai su Rusijos karine agresija, ir šios agresijos keliami iššūkiai viso regiono saugumui bei būdai, kaip kovoti su Rusijos vykdomomis hibridinio karo atakomis, kurias patiria ir Moldova.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
20221122urm25352.JPG

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Lietuvos generaliniu garbės konsulu, žinomu Japonijos verslo bendruomenės atstovu, įmonės „Fukuyama transporting“ vadovu Shigehiro Komaru, su kuriuo aptarė galimybes gilinti Lietuvos ir Japonijos ryšius ekonomikos, kultūros, turizmo ir kitose srityse.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
1.jpg

Lapkričio 21 dieną Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvyko Lietuvos užsienio politikos dokumentų I tomo (1917-1920 metai) pristatymas. Renginyje dalyvavo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, leidinio sudarytojai profesoriai  Zenonas Butkus, Alfonsas Eidintas ir dr. Kęstutis Kilinskas, taip pat knygą išleidusio Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro  Mokslinių leidinių redakcijos vedėja Irena Stankevičienė.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
Svedija6.jpg

Lapkričio 22 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiks su Vilniuje viešėsiančiu naujuoju Švedijos užsienio reikalų ministru Tobias Billström. Abejų šalių ministrai aptars regiono saugumo aktualijas, paramos Ukrainai ir sankcijų Rusijai klausimus, artėjantį Švedijos pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų