Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: vis daugiau šalių įžvelgia ekonominės priklausomybės nuo autokratinių režimų pavojus

Sukurta 2022.10.25 / Atnaujinta 2022.10.25 15:45
  Ministras G. Landsbergis: vis daugiau šalių įžvelgia ekonominės priklausomybės nuo autokratinių režimų pavojus

  Spalio 25 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su asociacijos Investors‘ Forum nariais. Ministras su investuotojais aptarė Lietuvos investicinį patrauklumą bei iš geopolitinių aplinkybių kylančias grėsmes ir rizikas, o taip pat diplomatinės tarnybos įsitraukimą, pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvą.

  „Europos šalys vis dažniau ir atviriau kalba apie poreikį mažinti ekonominę priklausomybę nuo autoritarinių šalių, nes tai turi įtakos mūsų visų saugumui. Pastarųjų metų patirtis parodė, kad Lietuvos verslas sugebėjo „persigrupuoti“ ir mobilizuoti pastangas teisinga kryptimi, o siekis diversifikuoti rinkas pasiteisino“, – susitikimo metu, dėkodamas už verslo bendruomenės pastangas, pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

  Naujausi statistikos duomenys rodo, kad auga Lietuvos eksportas ne tik į strateginės partnerystės šalis – Jungtines Amerikos Valstijas, Lenkiją, Vokietiją, bet ir į naujas rinkas – sparčiai didėja lietuviškos kilmės prekių eksportas į Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono šalis. Japonija, Australija, Singapūras, Taivanas – naujos ir labai svarbios eksporto ir ekonominės partnerystės kryptys.

  Vertindamas Rusijos karo prieš Ukrainą poveikį esamų ir potencialių investuotojų Lietuvoje verslo steigimo ir plėtros planams, ministras pažymėjo, kad Ukrainos pergalė prieš Rusiją yra visos Europos saugumo garantas.  

  „Rusijos karas prieš Ukrainą yra didžiausias išbandymas pasauliui nuo Berlyno sienos griuvimo. Autoritariniai režimai stebi demokratinio pasaulio reakciją į Ukrainą ir jei pajus bent mažiausią nuovargio ženklą, karštų taškų pasaulyje gali padaugėti. Pagalba Ukrainai ginklais, spaudimas Rusijai padedančioms šalims yra mūsų bendra pareiga – Ukrainos pergalė sugrąžins stabilumą į šiuo metu nerimo dėl ateities kupiną pasaulį”, – sakė G. Landsbergis.

  Užsienio reikalų ministras padėkojo investuotojams už pasitikėjimą Lietuva – nepaisant karo Ukrainoje ir saugumo grėsmių, Lietuvoje ir toliau steigiasi užsienio kompanijos, o šalyje jau veikiančios užsienio įmonės vykdo plėtrą. 2022 metų pirmąjį pusmetį Lietuva pritraukė 31 investicinį projektą, per visus 2021 metus tokių projektų pritraukta beveik pusšimtis.