Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

R. Karoblis: ES turi suvienyti jėgas Ukrainos atstatymui ir stojimo į ES proceso paspartinimui

Sukurta 2022.07.15 / Atnaujinta 2022.07.15 17:19
    R. Karoblis: ES turi suvienyti jėgas Ukrainos atstatymui ir stojimo į ES proceso paspartinimui

    Liepos 14-15 dienomis užsienio reikalų viceministras Raimundas Karoblis dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Prahoje. Jame pristatyti ir aptarti Čekijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai, aptartas demokratinių institucijų atsparumo stiprinimas, skaidrus politinių partijų finansavimas, žiniasklaidos nepriklausomumas ir kova su dezinformacija. Taip pat įvyko ministrų diskusija dėl Konferencijos dėl Europos ateities (CoFE) rezultatų įgyvendinimo.

    Pirmos neformalaus BRT posėdžio diskusijos metu viceministras R. Karoblis išreiškė paramą Čekijos pirmininkavimo prioritetams, pabrėždamas, kad Ukraina ir parama jai išlieka svarbiausia tema visais aspektais. Taip pat svarbūs yra ir ES atsparumo didinimo bei energetikos klausimai. 2009 metais viena iš Čekijos pirmininkavimo iniciatyvų buvo ir istorinės atminties bei totalitarinių režimų nusikaltimų klausimas, todėl ir antrojo pirmininkavimo metu Čekija planuoja išlaikyti dėmesį šiam svarbiam klausimui.

    Diskusijos metu daug dėmesio skirta Ukrainos klausimui, todėl prie ministrų prisijungė ir Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja Olha Stefanishyna. Pasisakydamas apie paramą Ukrainai, viceministras R. Karoblis paragino tęsti darbą dėl sankcijų Rusijai ir suvienyti jėgas, siekiant padėti Ukrainai atstatyti šalį, paspartinti europinę integraciją ir stojimo į ES derybų pradžią. Diskusijoje, kalbėdamas apie Lietuvos paramą Ukrainai, viceministras taip pat pakartojo,  kad Lietuva jau pradėjo teikti dvišalę techninę pagalbą, siekdama padėti įgyvendinti reikalingas reformas. Taip pat viceministras pabrėžė vieningos ir griežtos ES retorikos svarbą dėl neišprovokuotos ir nepagrįstos Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą: „Yra būtina užtikrinti Rusijos atsakomybę už Ukrainoje vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui“, – teigė viceministras.

    Diskusijoje dėl demokratinių institucijų atsparumo stiprinimo ir kovos su dezinformacija, viceministras padėkojo Čekijai už iniciatyvą aptarti šiuos aktualius klausimus ir pažymėjo, kad institucijų atsparumas yra nepaprastai svarbus siekiant apsaugoti mūsų demokratines vertybes bei teisinės valstybės principus.  Kalbėdamas apie dezinformaciją R. Karoblis pasmerkė Rusijos veiksmus ribojančius prieigą prie objektyvios informacijos ir vykdomą masinę dezinformacijos kampaniją, kuria siekiama pateisinti agresiją prieš Ukrainą ir nusimesti atsakomybę. Ir pabrėžė, kad yra būtinas tvirtas ir aiškus ES atsakas ir strateginės komunikacijos stiprinimas.