Artimiausi renginiai

Lietuvos bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu

Sukurta 2023.07.05 / Atnaujinta 2023.10.03 13:45

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija parengė Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strategines gaires „Už saugesnę, atsparesnę ir ekonominį augimą užtikrinančią ateitį“. Strategija parengta, įgyvendinant Vyriausybės siekį sustiprinti Lietuvos tarptautinę padėtį, jos politinius ir diplomatinius santykius su bendramintėmis partnerėmis Rytų Azijos regione, įtvirtinti Lietuvos piliečių saugumą ir gerovę bei atverti Lietuvos eksportuotojams naujų galimybių pažangiausiose pasaulio rinkose. Strategija siekiama išlaikyti impulsą bendram ilgalaikiam LR institucijų veikimui Regione. Esminis Lietuvos veikimo Indijos ir Ramiojo vandenynų regione interesas – taisyklėmis grindžiamos pasaulio tvarkos stiprinimas.

LIETUVOS INDIJOS IR RAMIOJO VANDENYNŲ REGIONO STRATEGINĖS GAIRĖS – UŽ SAUGESNĘ, ATSPARESNĘ IR EKONOMINĮ AUGIMĄ UŽTIKRINANČIĄ ATEITĮ

Tarpinstitucinei darbo grupei pavesta iki š. m. gruodžio 1 d. parengti Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono strateginių gairių įgyvendinimo veiksmų planą 2024 m.

Indijos ir Ramiojo vandenynų regione veikia 7 Lietuvos diplomatinės ir prekybos atstovybės – ambasados Australijoje, Indijoje, Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre bei prekybos atstovybė Taivane. Regione Lietuvą garsina ir 24 garbės konsulai.

Lietuva ir Japonija aktyviai bendradarbiauja pagal strateginės partnerystės veiksmų planą (priedas lietuvių kalba ir anglų kalba).

Vyksta Lietuvos ir JAV strateginis dialogas Indijos ir Ramiojo vandenynų regiono klausimais.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
DSC_2605.jpg

Gegužės 6 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis atidarė tarptautinę konferenciją „Atsparios ekonomikos kūrimas ir pasipriešinimas ekonominei prievartai“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į padažnėjusį ekonominės prievartos naudojimą, aptarti glaudesnio tarptautinio bendradarbiavimo poreikį, politinio atsako priemonių galimybes.

 

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga » Ekonominiai santykiai »
001 Viceministras E. Meilūnas susitiko su Japonijos Garbės konsulų delegacija.JPG

Balandžio 29 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su Japonijos gynybos ministerijos parlamentiniu viceministru Shingo Miyake, kuris Lietuvoje lankėsi su darbo vizitu.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Ministerijos naujienos »
G Landsbergis susitiko su Pietų Korėjos UR ministru (3).jpg

Balandžio 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis lankosi Pietų Korėjoje, kur susitiko su kolega – užsienio reikalų ministru Cho Tae-yul. Susitikime aptarta parama prieš Rusijos agresiją kovojančiai Ukrainai, Šiaurės Korėjos keliama grėsmė ir geopolitiniai procesai Europoje bei Indijos ir Ramiojo vandenynų regione.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Užsienio reikalų ministro veikla »
9Z2A4183.JPG

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizito metu oficialiai atidarė Lietuvos ambasadą Pietų Korėjoje. Pasak ministro, šis svarbus žingsnis įgyvendina Lietuvos strateginį sprendimą – plėsti ryšius su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
ok.jpeg

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis balandžio 25 dieną Maniloje vykusiame susitikime su Filipinų informacinių ir ryšių technologijų ministru Ivanu Johnu Uy pabrėžė Lietuvos patirtį ir pasiekimus skaitmeninės transformacijos srityje, siūlė ieškoti bendradarbiavimo galimybių.

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
LT paslaugų eksportas 2023.png

Naujausi Lietuvos banko duomenys rodo, kad 2023 m. Lietuvos paslaugų eksportas į 10-ies Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių  (Australijos, Japonijos, Indijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Indonezijos, Taivano, Vietnamo, Malaizijos, Tailando) rinkas augo 36 % (nuo 167 mln. Eur iki 228 mln. Eur).

Bendradarbiavimas su Indijos ir Ramiojo vandenynų regionu » Ekonominiai santykiai » Naujienos »