Užsienio valstybėje gimusio vaiko gimimo įtraukimas į apskaitą Lietuvoje

Sukurta 2022.06.09 / Atnaujinta 2023.06.01 17:26

Dėl užsienyje gimusio vaiko gimimo įtraukimo į apskaitą Lietuvoje į konsulinę įstaigą, atvykęs asmeniškai, gali kreiptis vienas iš vaiko tėvų (prašymą pateikiantis asmuo turi būti Lietuvos Respublikos pilietis) arba globėjų. Jeigu prašymą pateikia vaiko globėjas, kartu su globėjo pasu ar asmens tapatybės kortele pateikiamas ir globą nustatantis dokumentas. Užsienio valstybėje išduoti dokumentai turi būti legalizuoti ar patvirtinti pažyma Apostille ir išversti į lietuvių kalbą.

 Reikalingi dokumentai:

Konsulinis mokestis už dokumentų priėmimą ir perdavimą – 30 eurų;
Jeigu pageidaujama, kad būtų išduotas gimimo įrašą liudijantis išrašas:

Konsulinis mokestis už išrašo išdavimą – 5 eurai;
Apmokėtas registruoto pašto vokas (jei pageidaujama, kad išrašas būtų atsiųstas paštu).

Prašymas įtraukti į apskaitą užsienio valstybėje įregistruotą gimimą ir dokumentai paštu ar per kurjerį nepriimami.

 

DĖMESIO. Šiuo metu jau galioja tvarka, kuomet vaikams, Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems ir kitos valstybės pilietybę, vardas ir pavardė asmens dokumentuose gali būti rašomi lotyniškais rašmenimis (su raidėmis Q, X, W), perrašant juos iš turimo užsienio valstybės paso.

ATKREIPIAME DĖMESĮ. Nuo 2022-05-01 įsigaliojo Lietuvos Respublikos asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymas. Jei vaiko tėvų ar vieno iš tėvų pavardė dokumento šaltinyje įrašyti ne lietuviškais rašmenimis (su raidėmis Q,X,W), vaiko pavardė asmens dokumentuose gali būti rašoma lotyniškais rašmenimis (su raidėmis Q,X,W).

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha