Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
El. paštas

Jungtiniuose Arabų Emyratuose

Sukurta 2015.05.06 / Atnaujinta 2017.03.14 16:10

Rekomendacijos dėl kelionių saugumo

Jungtiniai Arabų Emyratai nėra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sudarytame šalių, į kurias vykstant patariama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše.

Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Atvykimas į Jungtinius Arabų Emyratus, vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams reikalingi dokumentai:

  • pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po numatomo išvykimo iš Jungtinių Arabų Emyratų datos;

Nuo 2014 m. kovo 22 d. Lietuvos Respublikos piliečiams išankstinės Jungtinių Arabų Emyratų vizos nebėra reikalingos. Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Detalią informaciją apie atvykimo į Jungtinius Arabų Emyratus tvarką galima rasti JAE užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

Ankstesnės kelionės į Izraelį. Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus turizmo tikslais. Asmenys, siekiantys gauti ilgalaikę JAE vizą, gali susidurti su detalesniais patikrinimais. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Jungtinių Arabų Emyratų pasienio tarnybų pareigūnai.

Dėl detalesnės informacijos Jungtinių Arabų Emyratų vizų klausimais ar turint specifinių paklausimų reikia kreiptis į Lietuvai akredituotą Jungtinių Arabų Emyratų ambasadą Vokietijoje

DĖMESIO:

Lietuvos Respublikos ambasada Egipto Arabų Respublikoje JAE vizų neišduoda ir negali tarpininkauti gaunant šios šalies vizas.

Bendrieji elgesio patarimai

  • Jungtiniai Arabų Emyratai yra musulmoniška valstybė, kurioje ypač svarbu gerbti vietinius papročius ir elgesio normas, būti gerai susipažinus su galiojančiomis taisyklėmis ir draudimais, kurie neretai gali ženkliai skirtis nuo tų, kurie galioja Europoje.   
  • Narkotinių medžiagų, kiaulienos produktų ir pornografijos įvežimas į JAE yra griežtai draudžiamas.
  • JAE taiko visiško nepakantumo narkotinėms medžiagoms politiką. Net už labai mažų kiekių narkotinių medžiagų turėjimą ar gabenimą yra skiriamos išskirtinai griežtos bausmės. Tai galioja ir tranzitu per JAE oro uostus vykstantiems keleiviams.
  • Tranzitu per JAE oro uostus vykstantys keleiviai, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų ar alkoholio, gali būti sulaikyti.
  • Alkoholio vartojimas leidžiamas licencijuotuose viešbučiuose ir klubuose. Už vairavimą išgėrus skiriamos ypač griežtos baudos.
  • Pagal JAE galiojančią tvarką, nesusituokusios poros negali gyventi tame pačiame viešbučio kambaryje.  

Bendrieji sveikatos ir saugumo patarimai

  • Prieš kelionę verta pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris, prireikus, padengtų gydymo JAE ir/ar repatriacijos išlaidas.
  • Maistui geriausia naudoti tik buteliuose parduodamą vandenį.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha