Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas

Katare

Sukurta 2015.05.06

Rekomendacijos dėl kelionių saugumo

Kataro Valstybė nėra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sudarytame šalių, į kurias vykstant patariama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše.

Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Atvykimas į Katarą, vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams reikalingi dokumentai:

  • pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po atvykimo į Katarą datos;
  • viza.

Lietuvos Respublikos piliečiams išankstinės Kataro vizos yra būtinos. Lietuvos Respublikos piliečiai negali gauti Kataro vizų kirsdami šios šalies sieną (oro uoste).

Turistiniais tikslais į Katarą vykstantys Lietuvos Respublikos piliečiai Karato vizą gali gauti tarpininkaujant kelionių agentūrai, viešbučiui, kuriame bus apsistojama arba Kataro piliečiui/nuolatiniam gyventojui.  

Detalią informaciją apie Kataro vizos gavimo tvarką galima rasti Kataro vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje čia ir čia

Ankstesnės kelionės į Izraelį. Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Katarą. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Kataro pasienio tarnybų pareigūnai.

Dėl detalesnės informacijos Kataro vizų klausimais ar turint specifinių paklausimų reikia kreiptis į Lietuvai akredituotą Kataro ambasadą Vokietijoje.

Bendrieji elgesio patarimai

  • Kataras yra musulmoniška valstybė, kurioje ypač svarbu gerbti vietinius papročius ir elgesio normas, būti gerai susipažinus su galiojančiomis taisyklėmis ir draudimais, kurie neretai gali ženkliai skirtis nuo tų, kurie galioja Europoje.   
  • Narkotinių medžiagų, kiaulienos produktų ir pornografijos įvežimas į Katarą yra griežtai draudžiamas.
  • Kataras taiko visiško nepakantumo narkotinėms medžiagoms politiką. Net už labai mažų kiekių narkotinių medžiagų turėjimą ar gabenimą yra skiriamos išskirtinai griežtos bausmės.
  • Tranzitu per Kataro oro uostus vykstantys keleiviai, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų ar alkoholio, gali būti sulaikyti

Bendrieji sveikatos ir saugumo patarimai

  • Prieš kelionę verta pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris, prireikus, padengtų gydymo Katareir/ar repatriacijos išlaidas.
  • Maistui geriausia naudoti tik buteliuose parduodamą vandenį.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha