Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
El. paštas

Kuveite

Sukurta 2015.05.06

Rekomendacijos dėl kelionių saugumo

Kuveito Valstybė nėra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sudarytame šalių, į kurias vykstant patariama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše.

Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Atvykimas į Kuveitą, vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams reikalingi dokumentai:

  • pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po atvykimo į Kuveitą datos;
  • viza.

Lietuvos Respublikos piliečiams išankstinės Kuveito vizos yra būtinos. Lietuvos Respublikos piliečiai negali gauti Kuveito vizų kirsdami šios šalies sieną (oro uoste).

Turistiniais tikslais į Kuveitą vykstantys Lietuvos Respublikos piliečiai Kuveito vizą gali gauti tarpininkaujant viešbučiui, kuriame bus apsistojama, arba Kuveito piliečiui/nuolatiniam gyventojui. 

Detalią informaciją apie Kuveito vizos gavimo tvarką galima rasti Kuveito Vyriausybės tinklalapyje.

Ankstesnės kelionės į Izraelį. Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Kuveitą. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Kuveito pasienio tarnybų pareigūnai.

Dėl detalesnės informacijos Kuveito vizų klausimais ar turint specifinių paklausimų reikia kreiptis į Lietuvai akredituotą Kuveito ambasadą Vokietijoje.

Bendrieji elgesio patarimai

  • Kuveitas yra musulmoniška valstybė, kurioje ypač svarbu gerbti vietinius papročius ir elgesio normas, būti gerai susipažinus su galiojančiomis taisyklėmis ir draudimais, kurie neretai gali ženkliai skirtis nuo tų, kurie galioja Europoje.   
  • Narkotinių medžiagų, kiaulienos produktų ir pornografijos įvežimas į Kuveitą yra griežtai draudžiamas.
  • Kuveitas taiko visiško nepakantumo narkotinėms medžiagoms politiką. Net už labai mažų kiekių narkotinių medžiagų turėjimą ar gabenimą yra skiriamos išskirtinai griežtos bausmės.
  • Tranzitu per Kuveito oro uostus vykstantys keleiviai, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų ar alkoholio, gali būti sulaikyti.

Bendrieji sveikatos ir saugumo patarimai

  • Prieš kelionę verta pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris, prireikus, padengtų gydymo Kuveite ir/ar repatriacijos išlaidas.
  • Maistui geriausia naudoti tik buteliuose parduodamą vandenį.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha