Kaip mus rasti?

Tel. + 20 2 2120 4705
El. paštas

Lietuviai Egipte

Sukurta 2015.02.20 / Atnaujinta 2020.03.30 11:48

Egipto lietuvių bendruomenė yra viena naujausių lietuvių bendruomenių pasaulyje, atsiradusi per paskutinį dešimtmetį, ypač sparčiai auganti paskutiniaisiais metais. Kartu tai viena jauniausių bendruomenių, kurioje labai svarbią dalį sudaro vaikai ir jaunimas.

Pagrindiniai lietuvių telkimosi Egipte centrai yra Raudonosios jūros kurortai - Hurghada ir Šarm El-Šeikhas, taip pat Egipto sostinė Kairas. Po keletą lietuvių gyvena Aleksandrijoje, Ismailijoje, kituose Egipto miestuose. Bendruomenė kol kas nėra oficialiai užregistruota, o intensyviausia kultūrinė - bendruomeninė veikla vyksta Kaire, Lietuvos Respublikos ambasados Egipte prieigose.

Nuo 2009 m. iki 2012 m. Lietuvos Respublikos ambasados patalpose veikė šeštadieninė lituanistinė mokyklėlė, kurioje mokėsi apie dešimt mokinių. Jaunieji lietuviai į lituanistinę mokyklėlę rinkosi kiekvieną šeštadienį. Deja, 2012 m. sumažėjus Kaire gyvenančių lietuvių ir mokyklinio amžiaus lietuvių kilmės vaikų skaičiui, mokyklėlės veikla buvo laikinai  sustabdyta.

2013 m. pabaigoje Hurgadoje duris atvėrė lietuviška mokyklėlė "Jūros arkliukai". Daugiau informacijos apie mokyklėlę rasite čia.

Tradicija tampa Lietuvos Respublikos ambasados Egipte organizuojami kalėdiniai Egipto lietuvių susitikimai.

Lietuvos Respublikos ambasada Egipte maloniai kviečia ir ragina visus Egipte gyvenančius lietuvius aktyviai įsitraukti į lietuvių bendruomėns veiklą ir gyvenimą, siūlyti savo idėjas ir savo iniciatyvomis prisidėti prie aktyvaus bendruomenės kultūrinio gyvenimo skatinimo.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha