Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

Egipte ir kitose ne ES ar ne EEE šalyse išduotų vairuotojų pažymėjimų keitimas Lietuvoje

Sukurta 2021.09.09 / Atnaujinta 2021.09.09 11:10

Pasikeisti Egipte ir ne Europos Sąjungos (ES) ar ne Europos Ekonominės Erdvės (EEE) šalyse išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą būtina kai Lietuvoje nuolatos ir teisėtai ne mažiau kaip 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais gyvena ne ES ar ne EEE šalies pilietis ir įgijo ar jau turi lietuvišką asmens kodą.

Egipte ir kitose ne ES ar ne EEE šalyse išduotas nacionalinis vairuotojo pažymėjimas keičiamas Lietuvoje, jei jo galiojimo terminas yra nepasibaigęs bei išlaikius teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Egzaminų laikyti nereikia, jei vairuotojo pažymėjimas išduotas: Šveicarijoje, Korėjos Respublikoje (tik B, BE kategorijų transporto priemonių vairuotojams), Jungtiniuose Arabų Emyratuose Lietuvos Respublikos ar Jungtinių Arabų Emyratų piliečiui (tik A1, A2, A, B ir D1  kategorijų transporto priemonių vairuotojams).

Visa detali informacija kaip Lietuvoje yra keičiami vairuotojų pažymėjimai išsamiai aprašyta šioje nuorodoje: https://www.regitra.lt/lt/paslaugos/vairuotojo-pazymejimai-2/keiciu-grizes-usi-is-uzsienio-1/keiciu-grizes-usi-is-kitu-saliu
 

Būtina atkreipti dėmesį, kad Egiptas yra prisijungęs prie 1949 m. Ženevos konvencijos dėl kelių eismo ir pagal šios Konvencijos 9 priedo reikalavimus išduoda tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Pavyzdį rasite žemiau.  Ambasada rekomenduoja pasirūpinti, kad Egipte išduotas nacionalinis vairuotojo pažymėjimas būtų išverstas į lietuvių kalbą (tai galima padaryti atvykus ir į Lietuvą, vertėjo parašas būtinas) bei įgyti Egipte išduodamą tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Neturint Egipte išduoto tarptautinio vairuotojo pažymėjimo nacionalinis Egipto vairuotojo pažymėjimas Lietuvoje nekeičiamas.

Tarptautinius vairuotojų pažymėjimus Egipte išduoda Automobile and touring club of Egypt:  https://automobileclubegypt.com/en/license-en.html
 

Pavyzdys Nr. 1
Pavyzdys Nr. 2
 

Naujienlaiškio prenumerata