Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

Tel. +20 2 2736 6461
Faksas +20 2 2736 5130
El. paštas
Naujienos Spausdinti RSS

LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ DALIA GRYBAUSKAITĖ LANKOSI KATARO VALSTYBĖJE

Sukurta 2012.04.28 / Atnaujinta 2012.04.28 15:20

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 29 d. su darbo vizitu lankysis Katare. Vizito metu Prezidentė susitiks su Kataro Emyru šeichu Hamadu Bin Khalifu Al Thani ir kitais šalies atstovais.

 

Tai - pirmas aukščiausio lygio dvišalis Lietuvos ir Kataro vadovų susitikimas. Nors šiemet minimas Lietuvos ir Kataro diplomatinių santykių 20-metis, iki šiol su šia Arabijos pusiasalio šalimi ir didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų tiekėja ekonominio bendradarbiavimo praktiškai nebuvo.

 

Prezidentės vizito metu Kataro vadovams bus pristatytas Lietuvoje statomas suskystintųjų dujų terminalas ir aptartos dujų tiekimo galimybės į Lietuvą. Taip pat planuojama pasirašyti Lietuvos ir Kataro ekonominio, prekybinio ir techninio bendradarbiavimo susitarimą, kuris leis plėtoti abiems šalims naudingus ekonominius ir investicinius projektus.

 

Kataras yra antra pasaulyje valstybė pagal BVP vienam gyventojui (102 700 USD - 2011 m.), ekonomika auga 19 proc. Šalyje nuolatos yra biudžeto perviršis, todėl Kataras ieško galimybių investuoti užsienyje į aukštos pridėtinės vertės sektorius. Vien šiemet užsienio investicijoms planuojama skirti 30 mlrd. dolerių.

 

Darbo vizito Katare metu Prezidentę lydės energetikos ministras A. Sekmokas, užsienio reikalų viceministrė A. Skaisgirytė-Liauškienė, AB „Klaipėdos nafta" generalinis direktorius R. Masiulis ir suskystintųjų dujų terminalo direktorius R. Zukas.

 

Šaltinis - Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha