*alt_site_homepage_image*
lt
en

Egipte

Rekomendacijos dėl kelionių saugumo

Egiptas yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos sudarytame valstybių, į kurias vykstant Lietuvos piliečiams rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše.  Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Atvykimas į Egiptą, vizos

Lietuvos Respublikos piliečiams reikalingi dokumentai:

  • pasas, galiojantis mažiausiai 6 mėn. po atvykimo į Egiptą datos;
  • viza.

Lietuvos Respublikos piliečiams Egipto vizos yra būtinos. Turistiniais tikslais į Egiptą atvykstantys Lietuvos Respublikos piliečiai vizą gali gauti kirsdami Egipto sieną (oro uoste). Viza kainuoja 25 JAV dolerius ir suteikia teisę šalyje būti 30 dienų.

Verslo, studijų ar kitais tikslais į Egiptą vykstantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama iš anksto gauti Egipto vizą Lietuvai akredituotoje Egipto ambasadoje Danijoje.

Lietuvos Respublikos diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkai be išimčių privalo turėti iš anksto Egipto ambasados išduotą vizą, nepriklausomai nuo jų kelionės tikslo. Diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkai, į Egiptą atvykę be išankstinės vizos, į šalį nėra įleidžiami.

Dėl vizos galiojimo pratęsimo Lietuvos Respublikos piliečiai turi kreiptis į Egipto pasų ir imigracijos biurus, esančius didžiuosiuose Egipto miestuose. Asmenys, kurie Egipte lankėsi ilgiau nei leidžia jų turima viza, išvykdami iš Egipto gali susidurti su sunkumais, gali būti pareikalauta sumokėti baudą.

Ankstesnės kelionės į Izraelį. Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Egiptą. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Egipto pasienio tarnybų pareigūnai.

Dėl detalesnės informacijos Egipto vizų klausimais ar turint specifinių paklausimų reikia kreiptis į Lietuvai akredituotą Egipto ambasadą Danijoje arba Egipto vidaus reikalų ministeriją.

Bendrieji elgesio patarimai

  • Egiptas didžiąja dalimi yra musulmoniška valstybė. Vietiniai papročiai ir tradicijos, iš religinių nuostatų kylančios elgesio normos turėtų būti gerbiamos. Rekomenduotina rengtis kukliai, ypač lankantis religiniuose objektuose, turguose, kaimiškose vietovėse.   Moterims vertėtų rinktis rūbus, dengiančius kojas bent iki kelių ir rankas iki alkūnių.
  • Alkoholio vartojimas viešose vietose (išskyrus licencijuotus restoranus) yra draudžiamas.
  • Narkotinių medžiagų turėjimas, vartojimas ar gabenimas yra laikomas sunkiu nusikaltimu, už kurį taikomos itin griežtos bausmės.
  • Griežtai draudžiama fotografuoti karinius objektus, valstybines įstaigas ir ambasadas, tiltus, kanalus, įskaitant Sueco kanalą, uniformuotus pareigūnus.  Taip pat gali būti taikomi apribojimai norint nufotografuoti užsienio šalių ambasadas, tarptautinių organizacijų pastatus, kai kuriuos religinės paskirties objektus.
  • Elgesio normos, leistinos turistinėse vietovėse ir užsieniečius aptarnaujančiuose viešbučiuose, ne visada priimtinos kitose Egipto dalyse.

Bendrieji sveikatos ir saugumo patarimai

  • Dėl Egipto keliuose dažnai pasitaikančių eismo nelaimių vertėtų atsakingai rinktis keliavimo po šalį būdus ir transporto priemones. Keliaujant asmeniniu transportu vairuoti reikėtų ypač atsakingai, vengti kelionių tamsiu paros metu. Keliaujant autobusais – rinktis žinomas ir patikimas kelionių kompanijas. Dėl dažnai neatsakingo vairavimo ir labai dažnų avarijų ypač rizikinga naudotis mikroautobusų paslaugomis – jų reikėtų vengti. Viena sąlygiškai saugiausių keliavimo po Egiptą priemonių yra traukiniai. Dėl dažnai pasitaikančių seksualinio priekabiavimo ir išprievartavimo atvejų moterims patartina nekeliauti vienoms, ypač taksi, o pasirinkus šią transporto priemonę sėstis tik į galinę automobilio sėdynę.  
  • Prieš kelionę verta pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris, prireikus, padengtų gydymo Egipte ir/ar repatriacijos išlaidas.
  • Nutarus Egipte išmėginti ekstremalų sportą (nardymas, paviršinis nardymas, jėgos atitvarai ir pan.) reikėtų rinktis tik licencijuotą ir gerai žinomą tokių paslaugų teikėją. Prieš nardant vertėtų įsitikinti, kad nardymo organizatorius ir jo siūlomas inventorius atitinka saugumo reikalavimus. Daugiau informacijos apie nardymą Egipte galite rasti Egipto Nardymo ir vandens sporto asociacijos tinklalapyje
  • Maistui geriausia naudoti tik buteliuose parduodamą vandenį.
  • Maudymasis Nilo upėje ar Nilo vandens gėrimas gali sukelti rimtų infekcinių ir/ar parazitinių susirgimų.
  • Su savimi visada reikėtų turėti paso ir vizos kopiją.